Polak i ekstremale wezwanie. Na bosaka zdobędzie najwyższy szczyt Tatr

Polak dokona niemożliwego? Na boso chce zdobyć szczyt w Tatrach

Źródło zdjęć: © Instagram
Maja Kozłowska,
10.07.2024 16:00

Wojciech Sobierajski jest sportowcem znanym z bicia najróżniejszych rekordów. Najdłuższy zwis na drążku, ciągnięcie samochodu idąc na rękach, bieg na dystansie maratonu przy jednoczesnym ciągnięciu auta - zrobił to wszystko. Teraz czeka go największy test ze wszystkich, którym poddał się do tej pory.

Wojciech Sobierajski to prawdziwy świrus. Czy nie ma dla niego rzeczy niemożliwej? Tego nie wiadomo, ale sportowiec na pewno ma ogrom determinacji i parcie, by być najlepszy w nietypowych konkurencjach. Oprócz tego, że w wolnym czasie bije rekordy Polski i rekordy Guinnessa (np. wykonanie jak największej liczby martwych ciągów pod wodą ze 100 kg obciążeniem, przebiegnięcie maratonu boso czy przebiegnięcie 10 km z 50 kg workiem), jest także zawodnikiem freak fightowym. Walczył w High LeagueClout MMA, gdzie zmierzył się m.in. z Grzegorzem Szulakowskim "Szulim", Piotrem PająkiemRafałem Borkowskim "Boro".

Polak właśnie obwieścił, że szykuje się do kolejnego karkołomnego (dosłownie? Oby nie) wyzwania. Swoje zamiary obwieścił na Instagramie, dołączając wymowne zdjęcie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Michu M4K: Zaczynam batalie sądową. "Utopiłem miliony, grożono mi"

Boso w góry. Wojciech Sobierajski to bohater czy wariat?

"GERLACH BOSO! Już 18 lipca spróbuję jako pierwszy w historii zdobyć na boso najwyższy szczyt Tatr - Gerlach (2655 m n.p.m.)" - napisał Wojciech Sobierajski na Instagramie. Ogłoszeniu towarzyszy zdjęcie mężczyzny, na którym na boso mierzy się ze wspinaczką na masyw górski. Niektórzy zapytają: po co? Inni z kolei będą gratulować, życzyć powodzenia, zagrzewać do walki i pytać o przygotowania.

Jak na razie pod postem Sobierajskiego zebrała się ekipa nastawiona pozytywnie do jego pomysłu. "Ekstra, powodzenia", "Która trasa?", "Sztos! Tylko zwycięstwo! Trzymam kciuki!", "Co za świr. Powodzenia!", "Mocarne" - głoszą komentarze.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Na boso? Naprawdę? Podstawówka chociaż skończona?
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)