Wojciech Sobierajski wszedł boso na Orlą Perć

Boso na Orlą Perć. Karkołomny wyczyn Polaka

Źródło zdjęć: © Instagram
Konrad SiwikKonrad Siwik,29.09.2023 14:30

Mogłoby się wydawać, że takiego wyzwania podejmie się jedynie Wojciech Cejrowski. Tymczasem to Wojciech Sobierajski pokonał jeden z najtrudniejszych górskich szlaków w Polsce na bosaka.

Wojciech Sobierajski po wniesieniu 50-kilogramowego głazu na Rysy postanowił uskutecznić kolejny absurdalny wyczyn. Przypomnijmy jednak, że sprawą polskiego Syzyfa zainteresowali się pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego, którzy nie wykluczają, że rekordzista oprócz kamienia poniesie również konsekwencje.

trwa ładowanie posta...

Wtarganie na plecach ciężkiego głazu na szczyt góry nie było jednak dla Sobierajskiego wystarczającym wyczynem. - Po poprzednim wyzwaniu, po wejściu na Rysy, dużo osób pisało, że wchodziłem w nieodpowiednich butach, no więc idę za ich tokiem myślenia i zmieniam te adidasy, wywalam je i teraz pójdę boso w takim razie. Orla Perć, dlatego że to jest najtrudniejszy szlak w Polsce i myślę, że po Rysach warto to zrobić - zapewnił w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Wojciech Sobierajski wszedł boso na Orlą Perć

Jak zapowiedział, tak też uczynił, czym pochwalił się na Instagramie. "Pokonanie Orlej Perci odbyło się zgodnie z założeniami. Na trasie nie napotkałem żadnych nieprzewidzianych przeszkód. Warunki atmosferyczne były idealne - mocno świecące słońce nagrzało i wysuszyło skały, dzięki czemu stopy się nie ślizgały" - wyjaśnił w komentarzu dla Przeglądu Sportowego.

trwa ładowanie posta...

Sobierajski pokonał boso karkołomną trasę w zaledwie cztery i pół godziny. Strony poświęcone turystyce podają, że średni czas wejścia na Orlą Perć wynosi ponad sześć godzin. Trasa ma długość 4,3 km. Nie zachęcamy jednak do powtarzania jego wyczynu. Jest on wyjątkowo niebezpieczny, a do 2016 r. na trasie zginęło ok. 140 osób. A jeżeli są wśród was jacyś śmiałkowie, przede wszystkim należy zaopatrzyć się w odpowiednie buty i sprzęt.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1