Legalna kokaina na Oktoberfest

Piją i wciągają biały proszek. Nie jest tym, czym myślisz

Źródło zdjęć: © Canva
Oliwia Ruta,
14.10.2023 07:00

Kokaina z Wiesn budzi niemałe kontrowersje. Mieszkańcy i turyści uwielbiają biały proszek. Zobacz, jak bawią się ludzie na Oktoberfest.

Oktoberfest to największy ludowy festiwal piwa na świecie. Wiesn (bawarska nazwa festiwalu) nieprzerwanie od 200 lat przyciąga lokalne społeczeństwo oraz tłumy turystów. Wydarzenie odbywa się co roku w niemieckim Monachium. Smakosze piwa znajdą na pewno coś dla siebie. Podczas eventu można spróbować także regionalnych potraw, skorzystać z wesołego miasteczka czy wziąć udział w konkursach. Jedną z tradycyjnych atrakcji jest również legalna kokaina. Biały proszek to nieodłączna część festynu.

Legalna kokaina z Wiesn

Motywem przewodnim Oktoberfest jest zdecydowanie piwo. Festiwal obfituje w wiele rodzajów tego trunku. Festyn to prawdziwy raj dla smakoszy chmielnego napoju. Wiesn oferuje również inne atrakcje. Jedną z tradycji jest wciąganie legalnego Wiesn Koksu.

Legalna kokaina na Oktoberfest
Legalna kokaina na Oktoberfest (Canva)

Wąchanie zwyczajnej tabaki ma długą historię w bawarskiej kulturze. Wiesn Koks powoduje podobne doznania co poprzednik, natomiast znacznie różni się składem. Legalna kokaina nie zawiera nikotyny i tytoniu. Produkt również poprawia nastrój i ma słodki smak z wyczuwalną nutką mentolu. Na festiwalu można go kupić za ok. 7 euro.

Nasza beztytoniowa tabaka w proszku Schneeberg składa się wyłącznie z laktozy, dekstrozy i mentolu. Jest przez nas produkowana i sprzedawana od 1923 roku według tajnej i legalnej receptury. Latem oczyszcza głowę, zimą oczyszcza nos.

- Alexander Dalli
Legalna kokaina na Oktoberfest
Legalna kokaina na Oktoberfest (Canva)

Według lokalnej ludności Wiesn Koks pomaga w kontaktach międzyludzkich. Na Oktoberfest normą jest nagłe wciągnięcie legalnej kokainy. Cały rytuał to wysoce tradycyjny ruch. Uwielbiają go zarówno tubylcy, jak i przyjezdni. Wspólne wciąganie produktu przełamuje lody podczas poznawania nowych osób. Niestety organizatorzy Oktoberfest próbują zaprzestać rozpowszechniania Wiesn Koks, ponieważ do złudzenia przypomina prawdziwą kokainę. Biały proszek aplikuje się nawet w taki sam sposób, co nielegalny produkt.

Źródło: Vice

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0