52-letnia kobieta żyje w dobrowolnym celibacie

Od 10 lat pozostaje w celibacie. "Życie jest o wiele lepsze"

Źródło zdjęć: © Canva, Facebook: Tania Schoultz / Canva, Facebook: Tania Schoultz
Weronika Paliczka,
03.06.2024 14:15

52-letnia Tania Schoultz od ponad dekady żyje w dobrowolnym celibacie. Brytyjka podjęła decyzję o ograniczeniu współżycia po tym, jak zakończyła swój ostatni związek. Jak zapewnia: "Życie jest o wiele lepsze" bez seksu.

Celibat zwykle kojarzy się z katolickimi księżmi lub zakonnikami. Wstępując do zakonu lub seminarium, osoby duchowne deklarują dobrowolną rezygnację z wszelkiego rodzaju aktów seksualnych. Ma to na celu troskę o czystość życia. Przeciwnicy celibatu sugerują, że jego wprowadzenie miało jeden powód: troskę o dobra finansowe Kościoła katolickiego. Zakaz współżycia niweluje potencjalnych potomków księży, a co za tym idzie - rozwiązuje kwestię dziedziczenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

NAJJJKA: "Ludzie zakładali się o moje dziewictwo"

52-letnia kobieta żyje w celibacie

Tania Schoultz to 52-letnia kobieta mieszkająca w Preston w Lancashire. Schoultz jest lesbijką, o czym mówi otwarcie, jednak jej ostatni związek zakończył się w czerwcu 2014 r. Wtedy również kobieta podjęła decyzję o życiu w celibacie. Schoultz powstrzymuje się nawet od całowania.

W rozmowie z "Mirror" Schoultz powiedziała: - Czuję, że to podświadoma decyzja. Dla mnie, moja energia seksualna jest moją siłą, a sypiając z ludźmi, oddajesz swoją siłę. Ludzie śpią z każdym Tomem, Dickiem i Charliem. Kiedy nie byłam w celibacie i oddawałam swoją miłość, miało to znaczenie. Teraz jestem całkowicie szczęśliwa bez tego.

Rozwinięcie duchowe lepsze od współżycia

Kobieta dodała, że początkowo nie zamierzała pozostawać w celibacie, jednak zorientowała się, że życie bez seksu jest "życie jest o wiele lepsze i łatwiejsze". Schoultz twierdzi, że celibat pozwolił jej rozwinąć się duchowo z naciskiem na swoją jednostkową siłę i indywidualność. Zdaniem 52-latki współczesne relacje nastawione są głównie na seks, co odbiera im głębi i jakości.

Brytyjka wspomniała, że dziewictwo straciła mając 21 lat, jednak wtedy zupełnie inaczej patrzyła na seks: - Widziałam, jak moi przyjaciele idą i robią różne rzeczy, ale nigdy mnie to nie inspirowało, nigdy nie sprawiało, że czułam się napalona. Teraz, kiedy jestem tu, wolałabym być taka na zawsze.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 3
Terapełóta,zgłoś
Nerwica eklezjogenna, przykre.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Antek,zgłoś
Nikt tego nie chce to co ma robić.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Darek,zgłoś
W sumie jak tak patrzę na ten jej śliczny uśmiech to popieram jej celibat i życzę wytrwałości!
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 4