Check out english version
LGBT+
"Żadnych helikopterów". "Zabawny" spot antyLGBT narodowej lewicy
Jacek M. przeprosił społeczność LGBTQ+

Obrażał społeczność LGBTQ+. Eks ksiądz teraz przeprasza, bo musi

Źródło zdjęć: © East News
Konrad SiwikKonrad Siwik,21.04.2023 13:00

Jacek M., czyli były ksiądz, ale wciąż narodowiec w końcu się zreflektował po obrażaniu uczestników wrocławskiego Marszu Równości. Nie zrobił tego z własnej nieprzymuszonej woli, a został do tego zobligowany przez sąd.

Jacek M. przeprosił za znieważanie uczestników Marszu Równości. Jednakże nie zrobił tego z własnej woli, lecz został do tego zmuszony przez wyrok sądu. To ukoronowanie trwającego trzy lata procesu, w którym sąd uznał byłego księdza za winnego znieważenia społeczności LGBTQ+. O całej sytuacji poinformował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Sąd Okręgowy we Wrocławiu 29 listopada 2022 r. wydał prawomocny wyrok skazujący Jacka M. na cztery miesiące ograniczenia wolności oraz prace społeczne. Ponadto oskarżony musiał zapłacić nawiązkę oraz przeprosić Wojciecha Szajnę, przedstawiciela Kultury Równości - organizacji stojącej za Marszem Równości we Wrocławiu.

"Wykonując wyrok Sądu Okręgowego we Wrocławiu z dnia 29 listopada 2022 roku (sygn. IV Ka 1356/22), przepraszam Wojciecha Szajnę za obraźliwe stwierdzenia z dnia 6 października 2018 r." - przekazał były duchowny w oświadczeniu.

trwa ładowanie posta...

Były ksiądz obrażał społeczność LGBTQ+

Trzeba podkreślić, że wyrok ten to efekt trzech lat pracy, w których trakcie trwały przygotowania kolejnych dokumentów, składania zeznań oraz prezentowania kolejnych dowodów. Jacka M. oskarżono o znieważenie uczestników Marszu Równości, a jego obrona polegała na powoływaniu się na homofobiczne zmanipulowane badania, przedstawiane przez tzw. naukowców, którzy usiłowali usprawiedliwić przemoc wobec osób LGBTQ+. Niestety dla oskarżonego, te wynurzenia zostały odrzucone przez sąd jako nienaukowe i fałszywe.

Warto również podkreślić, że ubiegłego roku Jacek M. został skazany w czterech innych procesach zainicjowanych przez OMZRiK. Jeden z nich jest już w toku.

Mamy nadzieję, że ten wyrok będzie dobrym przykładem dla wszystkich, którzy łamią prawa i dyskryminują innych ze względu na ich orientację seksualną czy też pochodzenie. Każdy powinien czuć się bezpiecznie i mieć równe prawa, a osoby takie jak Jacek M. powinny ponosić konsekwencje swoich działań.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 9
  • emoji kupka - liczba głosów: 106
Heteryk,zgłoś
Nie chce mi się nawet czytać. Ale księdzu do mądrości łóżkowych daleko, bynajmniej z założenia nie powinien mieć pojęcia o seksie. A wielu pod czarna kieca się ukrywa. Największym homofobem jest gej żyjący jako heteryk, boi się każdej pokusy, boi się tego że inni mieli odwagę przyznać się a on musi z baba i musi łykać tabletki by stało. Mam znajomych lbgt i są w szczęśliwych związkach, wielu hetero pozazdrościło by im takiej relacji i wierności. Nie mam nic do nikogo, bo co robią w sypialni to nie mój interes, oceniam ludzi po tym jacy są dla drugiego człowieka.
Odpowiedz
2like1dislike
Komentarze (1)
arrow
Uwewnętrzniona homofobia i bifobia. Dlaczego jesteśmy okrutni dla samych siebie?