Komentarze po debacie Mentzena z Petru

"Obnażył kłamstwa". Komentarze po debacie Mentzena z Petru

Źródło zdjęć: © Canva, Podlewski, Sławomir Mentzen / AKPA, Canva, Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,21.06.2023 10:30

"Petru zaorał Mentzena", "Mentzen nie zna zasad ekonomii", "Sławek okazał się pusty jak bęben kąpieli Zenka Martyniuka podlany 10 piwami". Internet płonie po debacie między Sławomirem Mentzenem a Ryszardem Petru. Wybraliśmy kilka najciekawszych komentarzy.

20 czerwca był dniem jednej z najciekawszych debat w historii polskiej polityki. W studiu RMF FM zasiedli naprzeciw siebie były przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru oraz prezes partii Nowa Nadzieja Sławomir Mentzen.

Dyskusja dotyczyła wielu spraw, które są ważne dla Polaków. Obaj panowie wypowiadali się na temat m.in. 500 plus, wieku emerytalnego, wynagrodzenia minimalnego czy podatku VAT. Obaj chcą startować w jesiennych wyborach do parlamentu. Mentzen widzi się jako poseł, a Petru jako senator.

Debata Sławomira Mentzena z Ryszardem Petru

Kilka wątków poruszonych w debacie odbiło się szerokim echem w internecie. Jak podaje portal wiadomosci.wp.pl, Petru zapytał Mentzena, jak ten zagłosowałby w referendum za wyjściem Polski z Unii Europejskiej.

- Unia Europejska jako unia, która zapewnia swobodę poruszania się, przepływu kapitału, usług, osób, jest świetnym rozwiązaniem - odparł Mentzen. Nie potrafił jednak zadeklarować się, jaki oddałby głos.

- Czyli pan nie odpowiada na to pytanie - powiedział Petru.

- Nie zdążyłem, bo czas się skończył - odparł uśmiechnięty Mentzen.

trwa ładowanie posta...

Podczas debaty Mentzen opowiedział się jako przeciwnik waloryzacji świadczenia 500 plus. Natomiast Petru zaproponował wprowadzenie progu dochodowego. Mentzen chciałby pozostawić wiek emerytalny na obecnym poziomie. Natomiast Petru stwierdził, że wiek emerytalny powinien być równy dla kobiet i mężczyzn, czyli od 62 lat.

Obaj panowie zgodzili się co do tego, że należy wprowadzić drobne opłaty za wizyty u lekarzy. Emocje wywołał moment, gdy Mentzen powiedział, że byłby najlepszym ministrem finansów. Petru stwierdził, że aby marzenie rozmówcy się spełniło, Konfederacja musiałaby wejść w koalicję z PiS-em. - Nie będę robił koalicji z PiS-em - ripostował Mentzen.

Komentarze po debacie Mentzena z Petru

Starcie Petru z Mentzenem jest szeroko komentowane w internecie. Czytając opinie użytkowników Twittera, można odnieść wrażenie, że szala zwycięstwa w debacie przechyliła się nieznacznie na stronę byłego przewodniczącego Nowoczesnej. Petru jest przede wszystkim chwalony za merytoryczne przygotowanie.

Ile państwa w gospodarce? Czas dla Sławomira Mentzena. Eeeeeeh, to bardzo pojemny temat. Woli Pan, żeby pan Petru pierwszy zaczął? Myślę, że byłoby prościej, bo nie wiem, czego dokładnie ten temat mógłby dotyczyć. Kiedy królujesz w temacie na Tik Toku, ale o tym zapomniałeś w debacie w realu.

Widać było, że Petru poważnie podszedł do tej debaty, a Mentzen mógł dużo lepiej się do niej przygotować. Mentzen nie docenił Ryśka, który - jak widać - przestudiował postulaty Mentzena i próbował uderzać do z każdej możliwej strony - tu dla przykładu niskie i proste podatki.

@RyszardPetru obnażył kłamstwa i manipulacje Mentzena. Mentzen nie zna zasad ekonomii. Manipuluje ludźmi, opowiadając im o możliwości życia w państwie bez podatków. Wczoraj przyznał, że to ŻART! Czy do wyborców Konfy dotarło?

Tę debatę powinni obejrzeć wszyscy, którzy zastanawiają się, czy zagłosować na Konfe. Twardy elektorat pewnie utwierdzi w przekonaniu o geniuszu Mentzena, ale pozostałych, skuszonych hasłami o niskich podatkach i likwidacji niektórych składek, mam nadzieję, że zmusi do myślenia.

To nie brak przygotowania pogrążył Mentzena, ale jego infantylny program. Merytoryczny ekonomista Mentzen to produkt PR-owy, złudzenie, kreacja medialna. @RyszardPetru obnażył po prostu prawdę. Sławek ma powierzchowną wiedzę o ekonomii i rzuca tylko chwytliwymi hasełkami.

To nie była dewastacja. To była teksańska masakra piłą mechaniczną 6. Sławek okazał się pusty jak bęben kapeli Zenka Martyniuka podlany 10 piwami".

Myślę, że Mentzena by zaorał jakikolwiek licealista występujący w debatach Oksfordzkich, koleś zupełnie sobie nie radzi.

Petru pyta o Polexit, bo Mentzen często kluczy. W odpowiedzi Mentzen często kluczy. Petru zaorał Mentzena.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 9
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 112
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 8
  • emoji kupka - liczba głosów: 48
gość,zgłoś
menzen pokazał swoją pustkę... i ten gość ma czelność startować w wyborach? Jemu najbliżej do budki z piwem i prowadzenia dyskusji z opojami niż do Sejmu
Odpowiedz
3Zgadzam się5Nie zgadzam się
waldi,zgłoś
jeden wart drugiego tylko ten starszy juz wczesniej pokazal swoja glupote !
Odpowiedz
7Zgadzam się5Nie zgadzam się
Berni,zgłoś
"wybraliśmy najciekawsze komentarze", czyli te, które są nieprzychylne dla Mentzena :)
Odpowiedz
22Zgadzam się21Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (2)
Zobacz komentarze: 130
Komentarze (130)
Powrót