Niesamowite odkrycie na Marsie

Niesamowite odkrycie na Marsie. Co ustalili naukowcy?

Źródło zdjęć: © Canva
Natalia Witulska,
29.10.2023 15:00

Łazik Curiosity przesłał nowe dane. Naukowcy przeprowadzili symulację, dzięki której odkryli, że na Czerwonej Planecie są pozostałości rzek. Oznacza to, że mogło tam kiedyś istnieć życie.

Naukowcy od wielu lat próbują dowiedzieć się, czy na Marsie możliwe jest życie. Zastanawiają się, czy Czerwona Planeta mogłaby okazać się bezpieczna dla człowieka. Najnowsze dane wskazują, że istnieje możliwość, że kiedyś istniały tam warunki do życia.

Czy na Marsie istniało kiedyś życie?

Wyniki badania przeprowadzonego przez naukowców opublikowano w czasopiśmie "Geophysical Research Letters". Eksperci wykorzystali nowatorskie modele komputerowe do symulacji erozji powierzchni Marsa w ciągu tysięcy lat. Jak donosi portal polsatnews.pl, odkryli, że powszechne tam formacje kraterowe są najprawdopodobniej pozostałościami starożytnych koryt rzek.

Czy na Marsie istniało życie?
Czy na Marsie istniało życie? (Canva)

Jak czytamy na polsatnews.pl, ten eksperyment był pierwszym, w którym zmapowano erozję marsjańskiej gleby za pomocą wspomnianych modeli, stworzonych na podstawie kombinacji danych satelitarnych, zdjęć z łazika Curiosity i skanów 3D stratygrafii. Dzięki temu odkryto, że na Marsie płynęło więcej rzek, niż ktokolwiek mógł się spodziewać.

Odkrycia naukowców oznaczają, że kiedyś na Czerwonej Planecie istniały warunki do życia.

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

Źródło: polsatnews.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1