trendy
Maja Staśko znów hejtowana. Za krytykę słabego trendu na TikToku
Teorie spiskowe o Marsie

Jakie tajemnice skrywa Mars? TOP 5 teorii spiskowych o Czerwonej Planecie

Źródło zdjęć: © Pixabay
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,18.02.2021 15:44

Marzenia o eksploracji kosmosu rozpalają wyobraźnię ludzkości. Niektórzy odlatują w snuciu fantazji za bardzo, czego efektem są teorie spiskowe o Marsie. W tym artykule zebrałem najbardziej odjechane pseudo-tezy o Marsie. Poznajcie je!

Elon Musk zapewnia, że w 2026 roku ludzie wylądują na Czerwonej Planecie. Czy wówczas przestaną pojawiać się teorie spiskowe o Marsie? Raczej będzie ich jeszcze więcej. W tym artykule zebrałem najciekawsze bzdury o Czerwonej Planecie, zdając sobie sprawę, że nieprzekonanych i tak nie przekonam. Cała reszta w trakcie czytania będzie się dobrze bawić!

NASA utworzyła na Marsie obóz pracy dla dzieci-niewolników

W 2017 roku program Alexa Jonesa odwiedził Robert David (argument, w którym pojawia się nazwisko Alexa Jonesa automatycznie obala sam siebie). Robert stwierdził, że: – Na Marsie istnieje kolonia, którą zamieszkują porwane z Ziemi dzieci [...]. Nie mają innej alternatywy, jak pracować na Marsie jako niewolnicy. – Sprawdźcie, co NASA odpowiedziała temu panu.

Twarz na Marsie

Kiedy sonda Viking 1 przelatywała przez orbitę Marsa w 1976 roku, wykonała serię fotografii Czerwonej Planety. Po tym, jak zdjęcia wykonane przez sondę ukazały się w prasie, czytelnicy na jednej z fotografii zauważyli długą na 3 km, szeroką na 240 m… twarz. Na pierwszy rzut oka struktura geologiczna faktycznie wygląda, jak olbrzymia twarz, a w rzeczywistości okazała się być iluzją optyczną.

trwa ładowanie posta...

Kobieta na Marsie

W 2007 roku marsjański łazik Spirit wykonał zdjęcie krajobrazu Czerwonej Planety. Uważni internauci wypatrzyli na fotografii coś, co wyglądało, jak postać przypominająca kobietę. Astronomowie prędko rozprawili się z tą rewelacją, tłumacząc, że ludzki kształt jest skałą wywołującą złudzenie optyczne. Problemem jest tu ludzki mózg, który wszędzie dopatruje się ludzkich kształtów.

trwa ładowanie posta...

Mars jest wygenerowanym komputerowo hologramem

Pierwszym kłamstwem NASA miał być lot na Księżyc – lądowanie człowieka na Srebrnym Globie nakręcił Stanley Kubrick w studiu filmowym. Teraz NASA wyświetla projekcję Marsa nad naszymi głowami. Przyznam, że nie wiem, jak dyskutować z tą teorią spiskową. Miałoby to tyle sensu, jak wdawanie się w kłótnie z ludźmi, którzy wierzą, że Ziemia jest płaska, a fale 5G robią z mózgu kisiel.

Na Marsie widać pozostałości antycznych cywilizacji

Percival Lowell był popularyzatorem kosmosu, który żył na przełomie XIX i XX wieku. Utrzymywał, że Mars jest poprzecinany kanałami, którymi starożytne cywilizacje transportowały wodę na obszary dotknięte suszą. Sondy i łaziki, które dotarły na Czerwoną Planetę, nie potwierdziły rewelacji Percivala. Wszystkie kanały, które znajdują się Marsie, są efektem naturalnych procesów, np. erozji.

We Persevere

Wszyscy ekscytujemy się tym, że kolonizacja Marsa to wizja nieodległej przyszłości. Zdajecie sobie jednak sprawę, że nikt z Was nie poleci na Czerwoną Planetę? Sprawdźcie, jak tłumaczy to Greta Thunberg.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 7
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Jak fotografują młodzi Polacy? Trzymaj pion, by być na poziomie