Nie śpi od 250 godzin. Zaczął mieć halucynacje, wszystko nadawano live
Youtuber Norme postanowił sprawdzić, jak długo uda mu się wytrzymać bez snu i tym samym - pobić rekord świata w byciu obudzonym jak najdłużej. Od ponad 10 dni twórcę można śledzić na żywo.
Ile człowiek może wytrzymać bez snu? Wielu próbowało to sprawdzić i przesunąć limity. Należy podkreślić, że powstrzymywanie się przed zasypianiem jest niezdrowe i może doprowadzić do poważnych zdrowotnych konsekwencji. Już 48 godzin bez odpoczynku wystarczy, aby organizm wysyłał niepokojące sygnały, takie jak nudności czy silny ból głowy.
Podobne
- Stał na ulicy 38 godzin. Youtuber pobił rekord świata (działy się dziwne rzeczy)
- Furbism nową religią? Ich papież już nawraca na TikToku
- MrBeast chce nakręcić film w kosmosie. Marzy o streamowaniu prosto z Księżyca
- No Mercy usunięta ze Steama. Gra zawiera wątki przemocy wobec kobiet i kazirodztwa
- Matka uzależniona od tatuaży. Jej decyzja wstrząsnęła dziećmi
Aktualnie Rekord Guinnessa w niespaniu należy do Amerykanina Roberta McDonalda, który nie spał aż przez 18 dni, 21 godzin i 40 minut. Pobił go podczas maratonu bujania się w hotelu w 1986 r. Najsłynniejszym uczestnikiem tej "konkurencji" był za to Randy Gardner, który w 1963 r. nie spał przez ponad 260 godzin. Jego stan kontrolowali lekarze, a 17-latek wykonywał różnego rodzaju testy, które sprawdzały jego sprawność psychiczną i fizyczną przy nasilającym się zmęczeniu. Ze względu na niebezpieczeństwo, jakie niesie za sobą celowe niespanie, w 1997 r. zakazano dokumentowanie podobnych wyzwań.
Nie przeszkodziło to jednak mieszkającemu w Australii yotuberowi o nicku Norme, podjąć się challenge'u. Chłopak powstrzymuje się od snu już ponad 200 godzin.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Czarek Czaruje o walce z SZALONYM REPORTEREM, SEQUENTO, CLOUTMMA, ILUZJI i BIZNESIE
Skutki braku snu. Prawie 250 godzin na liczniku, omdlenia i halucynacje
Wyzwanie Norme'a można oglądać na żywo. Chłopak o 11 sierpnia o godz. 11 nie spał już od 245 godzin i 43 minut, co daje ponad 10 dni bez odpoczynku. Widzowie są już naprawdę przerażeni i na czacie błagają youtubera, aby odpuścił. Norme widocznie jest w słabej formie, miał halucynacje i omdlewał. Na streamie przewija się także jego brat, który stara się utrzymać go "na czuwaniu", np. ochlapując go wodą.
Internauci wykazują się zadziwiającym wręcz rozsądkiem. Większość komentarzy to prośby o zaprzestanie streama. "Nie igraj ze swoim życiem". "Odpocznij". "Narażasz swoje życie, możesz od tego umrzeć". "To bardzo niepokojące" - piszą.
Awake for 12 days WORLD RECORD 🔴LIVE 24/7🔴
Popularne
- Viral Kebab już otwarty. Co wiadomo o nowym biznesie Ekipy?
- Ile lat więzienia czeka Brainroty z TikToka? Bombardiro Crocodilo pocierpi najdłużej
- Julia Żugaj wzruszona sukcesem swojego chłopaka? "Jestem dumna"
- Czy 100 ludzi pokona goryla? Absurdalne pytanie rozpala internet
- Łatwogang nagra collab z bbno$? Internauci muszą spełnić jeden warunek
- Zestawy Reziego w Pasibusie. Ile kosztuje zaskakująca nowość?
- Uczestnik "Twoje 5 minut 3" wydał oświadczenie. "Nie jestem psycholem"
- Lokal sushi sparodiował zmarłego kilka dni temu rapera. "Joka zszedł z nieba"
- Influencerka tłumaczy włoskie brainroty. Żarłacz Biegacz, Aligator Detonator i Patyk