Nazwała dziecko imieniem diabła. Wywołała burzę w internecie

Nazwała dziecko imieniem diabła? Wywołała burzę w internecie

Źródło zdjęć: © Canva
Oliwia Ruta,
11.06.2024 17:45

Od dłuższego czasu na TikToku można spotkać się z oryginalnym trendem. Użytkownicy platformy twierdzą, że zabawnie byłoby nazywać dzieci od rzeczy, które uwielbiamy. Filmiki są tylko żartem. Jednak pewna matka z Wielkiej Brytanii postanowiła iść o krok dalej i faktycznie nadać synowi imię inspirowane ulubionym serialem.

Rodzice coraz częściej decydują się na wybór oryginalnych imion dla swoich pociech. Niektórzy czują potrzebę bycia oryginalnym, a jeszcze inni robią to dla zabawy. Wiele z niecodziennych imion ma szlacheckie brzmienie i zdecydowanie wróżnia się z tłumu. Niestety nie wszyscy rodzice biorą pod uwagę to, że w większości przypadków ich dziecko będzie się nim posługiwać do końca życia.

Kobieta nazywała dziecko imieniem diabła

Ronni Lily to 27-letnia matka czwórki dzieci. Kobieta wraz z partnerem oraz pociechami mieszka w Wielkiej Brytanii. Niedawno przyszedł na świat jej kolejny syn. Para postanowiła nazwać go Lucyfer. Wszystko ze względu na popularny serial Netflixa o takim samym tytule. Partner oglądał go w trakcie ciąży Ronni. Bardzo spodobało się im brzmienie imienia.

Nazwała dziecko imieniem diabła. Wywołała burzę w internecie
Nazwała dziecko imieniem diabła. Wywołała burzę w internecie (Filmweb)

W wywiadzie dla zagranicznego portalu The Mirror kobieta zdradziła: "Kiedy byłam w ciąży, on (partner Ronii - przyp. red.) właśnie skończył oglądać serial 'Lucyfer' i oboje zgodziliśmy się, że to całkiem fajne imię. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z pewnych konotacji, ale nie jesteśmy religijni".

Lucyfer wywołał burzę w internecie

Matka Lucyfera pochwaliła się niecodziennym imieniem w internecie. Na parentingowym forum opublikowała wpis, który wzburzył innych rodziców. Wielu sugerowało, że urząd nie zgodzi się nazwać chłopca Lucyfer. Jeszcze inni twierdzili, że syn będzie "zachowywać się jak diabeł".

Nazwała dziecko imieniem diabła. Wywołała burzę w internecie
Nazwała dziecko imieniem diabła. Wywołała burzę w internecie (Canva)

Nie zbyt pozytywnie zareagowali również niektórzy bliscy Ronni: Jedna członkini rodziny nie powstrzymała się. Nie tylko powiedziała nam, że absolutnie tego nienawidzi, ale wręcz stwierdziła, że ​​nazywanie dziecka takim imieniem jest 'obrzydliwością'". Ogromnym wsparciem wykazał się jednak jej ojciec: "Mój tata od razu pokochał to imię. Powiedział, że (syn Ronni - przyp. red.) jest naprawdę inny i odważny, i żeby się tego trzymał".

Źródło: The Mirror

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1