W rolę Geralta z Rivii wieli się Liam Hemsworth

"Temu nie dam grosza". Pierwszy teaser 4. sezonu "Wiedźmina"

Źródło zdjęć: © Licencjodawca
Marta Grzeszczuk,
22.05.2024 21:30

Netflix opublikował pierwszy teaser 4. sezonu serialu "Wiedźmin" z Liamem Hemsworthem jako Geraltem z Rivii. Fani i fanki nie są zachwyceni.

Netflix opublikował 22 maja pierwszy teaser 4. sezonu serialu "Wiedźmin". Trwające niecałą minutę nagranie pokazuje po raz pierwszy Liama Hemswortha jako Geralta z Rivii. Aystralijczyk zastąpił Henry'ego Cavilla, który wcielił się w tytułowego wiedźmina w pierwszych trzech sezonach serialu.

Wyszedł pierwszy teaser 4. sezonu "Wiedźmina"

Nie zostały ujawnione przyczyny, dla których Henry Cavill nie kontynuuje współpracy z Netfliksem nad tym projektem. Najpowszechniejszą spekulacją na ten temat są podejrzenia, że brytyjski aktor, jako fan zarówno prozy Andrzeja Sapkowskiego, jaki i gier ze studia CD Project Red, nie był zadowolony z jakości scenariuszy ich adaptacji. Podobne odczucia dzieli wiele fanów i fanek Geralta z Rivii. Na serwisie rottentomatoes.com ocena pierwszych trzech sezonów serialu przez publiczność to 53 proc. na 100.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

The Witcher: Season 4 | First Look | Netflix

Rozstanie z Cavillem na pewno nie dodało popularności produkcji Netflixa. Początkowo sceptyczni fani książek i gier, finalnie absolutnie "kupili" aktora w roli Geralta i uważali jego kreację za jeden z jasnych punktów średniego serialu. W komentarzach pod nowym teaserem na YouTubie można przeczytać: "Mój delulu umysł wciąż oczekiwał pojawienia się Henry'ego. Aż do ostatniej sekundy". Niektórzy deklarują: "Nie ma Henry'ego, nie ma oglądania". Jeden z najpopularniejszych komentarzy, nawiązujący do przeboju z serialu w wykonaniu Joey'a Batey, to: "Temu nie dam grosza".

Sezon 5. będzie ostatnią odsłoną "Wiedźmina"

Produkcja 4. sezonu ekranizacji przygód Geralta z Rivii rozpoczęła się w kwietniu. Netflix opublikował wtedy na portalu X wideo z próby czytanej z komentarzem: "To już oficjalne, 4. sezon "Wiedźmina" jest w produkcji. Ale to nie wszystko, już planujemy sezon 5, który będzie sezonem finałowym i doprowadzi ten epicki serial do odpowiedniego zakończenia. Do zobaczenia na kontynencie".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

MACIEK PISKORZ: To ja jestem czynnikiem DRAMY wśród ILUZJONISTÓW

Spekulacje na temat daty premiery 4 sezonu najczęściej mówią o drugiej połowie 2025 r. Do obsady, poza Hemsworthem, dołączy gwiazda "Matrixa" i "Johna Wick - Laurence Fishburne. Aktor wcieli się w wampira Emiela Regisa Rohellec Terzieff-Godefroy.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0