Katolicy oburzeni. "Śpiewali z Dawidem Podsiadło słowa do szatana"

Katolicy oburzeni. "Śpiewali z Dawidem Podsiadło słowa do szatana"

Źródło zdjęć: © Instagram
Oliwia Ruta,
27.06.2024 11:00

Dawid Podsiadło niedawno zakończył stadionową trasę koncertową. Większość uczestników show była zachwycona efektami specjalnymi oraz konceptem wydarzenia. Niestety występy nie wzbudziły aprobaty niektórych katolików. Na jednej z grupek na Facebooku zauważają: "tłumy ludzi śpiewały z Dawidem Podsiadło słowa do szatana".

Dawid Podsiadło to jeden z najpopularniejszych artystów w Polsce. Piosenkarz bez problemu wyprzedaje koncerty w największych stadionach w kraju. Można go znać z przebojów takich jak "Trójkąty i Kwadraty", "W Dobrą Stronę" czy hitu z najnowszego albumu "Lata Dwudzieste" - "To co masz Ty".

trwa ładowanie posta...

Latem 2024 r. gwiazda odwiedziła cztery miasta, w których zagrała łącznie siedem ogromnych koncertów. Wydarzenia odbyły się na gdańskiej Polsat Plus Arenie, poznańskim Enea Stadionie, wrocławskiej Tarczyński Arenie oraz chorzowskim Stadionie Śląskim. Widowiskowy występ oburzył pewną grupę katolików. Czy Dawid Podsiadło śpiewa do szatana?

Dawid Podsiadło wzburzył katolików

Na Facebooku istnieje grupa zrzeszająca katolików "Nie wstydzę się Jezusa". Obserwuje ją ponad 240 tys. osób. Jeden z członków udostępnił post ostrzegający przed Dawidem Podsiadło. We wpisie zaznacza, że popularny piosenkarz śpiewa do szatana: "Nasze dzieci, wnuki w poważnym zagrożeniu. Panie Jezu chroń nasze dzieci. We Wrocławiu tłumy ludzi śpiewały z Dawidem Podsiadło słowa do szatana".

trwa ładowanie posta...

Najprawdopodobniej autor refleksji miał na myśli piosenkę "D I A B L E", w której Dawid Podsiadło wielokrotnie zwraca się do tytułowego diabła. Oczywiście w zamyśle miała to być alegoria kobiety. Sam artysta podczas koncertu w Poznaniu wspomniał, że teraz zaśpiewa "piosenkę o babie". Katolików ze wspomnianej grupy oburzył fakt, że podczas utworu buchają piekielne ognie, które rzekomo mają symbolizować dom szatana.

Dawid Podsiadło w ogniu krytyki

W komentarzach wywiązała się dość burzliwa dyskusja. Wiele osób zauważyło irracjonalność całej sytuacji, natomiast masa katolików utrzymuje, że jest oburzona i zawiedziona polskim piosenkarzem. Szczególną uwagę przykuwa obszerny komentarz jednej z internautek:

trwa ładowanie posta...

"Niestety, ale tak wygląda polska scena muzyczna. Tak samo wstrzykiwanie botoksu, czyli kwasu. Jaki normalny człowiek wstrzykuje sobie kwas w twarz, by zmienić kształt twarzy. Tylko ten, co siebie nie kocha. Ten, co nie kocha tego jak go Pan Bóg stworzył. Nie wszyscy są wierzący, ale hołd oddawany diabłu na scenie to za wiele. Mam nadzieję, że go zablokują tutaj na Facebooku. Taki artysta nie powinien mieć prawa głosu. Chociaż te media, one też są szatańskie, a ich twórcy to sataniści. Dlatego tak ważne jest niesienie słowa Bożego".

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 8
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 98
  • emoji smutek - liczba głosów: 4
  • emoji złość - liczba głosów: 12
  • emoji kupka - liczba głosów: 18
Renia,zgłoś
Niestety mamy takie czasy ze autorytetem dla młodych jest telewizja, telefon..bez internetu wiekszosc borykała by sie z problemami psychicznymi. Wszystko to co wartosciowe jest wysmiewane, niestety. Trzeba olać tych ludzi i zyc po swojemu jak zawsze.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Na szczęście nie ma przymusu słuchania i otaczania się muzyką i piosenkarzem, który mi nie odpowiada. Niech wyje do kogo chce, ja nie będę słuchać. Odsuwam od siebie wszelką głupotę
Odpowiedz
7Zgadzam się2Nie zgadzam się
Bożena,zgłoś
P.Szpaka powinno się usunąć całkiem ze sceny publicznej, jest obrazą dla Boga i zagrożeniem dla młodzieży
Odpowiedz
12Zgadzam się6Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Zobacz komentarze: 28