Kolejna nastolatka zginęła w wyzwaniu na TikToku "scarf game"

Nastolatka zmarła przez wyzwanie na TikToku. Ile osób musi jeszcze umrzeć?

Źródło zdjęć: © Canva
Anna RusakAnna Rusak,12.06.2023 12:44

Kolejne niebezpiecznie wyzwanie na TikToku, czyli "scarf game", które jest nową wariacją blackout challenge. Już doszło do śmierci nastolatki. Czy platforma jakoś zareagowała?

TikTok od pewnego czasu wprowadza rozwiązania, które mają zwiększyć bezpieczeństwo na platformie. W tym roku wprowadzono dzienne limity dla młodych ludzi, a w 2021 r. zdecydowano się na automatyczne oznaczanie kont osób poniżej 16. roku życia jako prywatnych.

Zabezpieczenia jednak nie sprawiły, że na platformie przestało dochodzić do tragicznych wydarzeń. Wciąż pojawiają się niebezpieczne trendy i jednym z nich jest "scarf game". 16-letnia dziewczyna zmarła po wykonaniu wyzwania.

Nastolatka zmarła przez wyzwanie na TikToku

Pewnie kojarzycie blackout challenge, czyli trend, który doprowadził do śmierci kilku młodych osób. W 2021 r. 10-letnia Nylah Anderson z Pensylwanii weszła do szafy i powiesiła się na pasku od torebki. Jak pisaliśmy rok później, jej matka pozwała TikToka i firmę ByteDance.

Teraz pojawiło się kolejne zagrażające życiu wyzwanie. Jak informuje Jam Press, 16-letnia Christy Sibali Dominique Gloire Gassaille zmarła w maju, gdy próbowała wziąć udział w "scarf game". Nastolatka z Francji została pochowana 7 czerwca na cmentarzu Fleury-les-Aubrais w Orleanie.

"Scarf game" to trend, który polega na zawiązywaniu materiału odzieży wokół szyi, aż do momentu utraty przytomności. Jest nową odmianą blackout challenge i może ograniczyć dopływ tlenu do mózgu, w konsekwencji doprowadzając do poważnych obrażeń, a nawet śmierci.

trwa ładowanie posta...

Niebezpieczne trendy na TikToku

TikTok najwyraźniej zareagował na tragedię, bo gdy teraz wpiszemy w aplikację hasło "scarf game", dostaniemy komunikat o braku wyników. Zamiast filmików z zagrażającym życiu wyzwaniem, wyświetla się taka treść:

"Niektóre internetowe zachowania mogą być niebezpieczne, niepokojące, a nawet nieprawdziwe. Dowiedz się, jak rozpoznać szkodliwe wyzwania, by chronić swoje zdrowie i samopoczucie" - czytamy na TikToku.

Dobrze, że TikTok ostatecznie zareagował, choć trzeba przyznać, że śmierć kolejnej nastolatki pokazuje, że bezpieczeństwo młodych wciąż nie jest na odpowiednim poziomie. Nie można się dziwić Francji, która wprowadza zakaz używania social mediów dla osób poniżej 15. roku życia.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Jam Press

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 5
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Mania,zgłoś
Przecież w mediach co drugi artykuł to podzegania do przemoc i „ eksperymentów”. Młodzi ludzie wychowywani bezstresowo , w myśl wolności nie maja instynktu samozachowawczego.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się