Microsoft z ogromną karą. W tle Xbox i prywatność dzieci
Microsoft zapłaci 20 mln dolarów amerykańskim federalnym organom regulacyjnym. Wszystko dlatego, że nielegalnie zbierał poufne dane nieletnich, które założyły konta na Xboxie.
Federalna Komisja Handlu (FTC) osiągnęła w poniedziałek 5 czerwca porozumienie z firmą Microsoft. Obejmuje ono zwiększona ochronę dla nieletnich graczy.
Podobne
- Amazon naruszał prywatność dzieci. Teraz za to zapłaci
- Oskar Szafarowicz złamał ciszę wyborczą? Grzywna może wynieść fortunę
- TikTok z ogromną karą finansową. Firma odbija zarzuty
- Ochrona dzieci w sieci. Artyści i aktywiści wzywają polityków do działania
- Ma zajmować się cyberbezpieczeństwem dzieci. Wcześniej walczył z 5G
Microsoft i łamanie prawa dotyczącego nieletnich
FTC poinformowała, że firma Microsoft nie poinformowała rodziców o zasadach gromadzenia danych dotyczących nieletnich. Korporacja naruszyła ustawę o ochronie prywatności dzieci w internecie. Nie uzyskała prawidłowo zgody rodziców i przechowywała dane osobowe graczy poniżej 13. roku życia dłużej niż to konieczne dla kont utworzonych przed 2021 r.
Prawo wymaga bowiem, aby usługi online i strony internetowe skierowane do dzieci uzyskiwały zgodę rodzica i poinformowały go o gromadzeniu danych osobowych dotyczących dziecka.
Użytkownicy konsoli Xbox muszą utworzyć konto, aby móc korzystać z określonych usług. Informacje takie jak imię i nazwisko, adres e-mail i data urodzenia są gromadzone w ramach konfiguracji. Dopiero po uzyskaniu informacji osobistych, takich jak numer telefonu dziecka, firma Microsoft poprosiła rodzica o udzielenie zgody.
Microsoft i ogromna kara pieniężna
Firma Microsoft została ukaraną karą grzywny w wysokości 20 mln dolarów.
"Niestety, nie spełniliśmy oczekiwań klientów i zobowiązujemy się do przestrzegania nakazu, aby nadal ulepszać nasze środki bezpieczeństwa. Wierzymy, że możemy i powinniśmy zrobić więcej. Pozostaniemy niezłomni w naszym zaangażowaniu w bezpieczeństwo, prywatność i ochronę naszej społeczności - napisał Dave McCarthy, CVP z Xbox Player Services w poście na blogu Xboxa.
W ramach ugody Microsoft musi również wprowadzić nowe rozwiązania w celu zabezpieczenia dzieci. Obejmuje to usuwanie wszystkich danych osobowych po dwóch tygodniach, jeśli nie uzyska się zgody rodziców.
Źródło: bbc.com
Popularne
- Znamy przyczynę śmierci sowy Duolingo. Dua Lipa opłakuje ptaka
- Stuu został pobity? Szokujące nagranie obiegło internet
- Kotolga jest viralem na TikToku. Kim jest i co o niej wiadomo?
- Sowa Duolingo nie żyje. Wszyscy możecie ją mieć na sumieniu
- Żugajki na tropie nowego partnera Julii. Kim jest tajemniczy mężczyzna?
- Powstał tłumacz z polskiego na deweloperski. "Zrozum groźne gatunki"
- Sprawa korepetytora trafiła do Rzeczniczki Praw Dziecka. Co dalej?
- Damiano David wystąpił w Polsce. Zagrał nowy kawałek
- Jak pachną perfumy Skolima BEBECITA? Ekspert zabrał głos