Xbox Game Pass Family and Friends, czyli dla rodziny i znajomych

Xbox Game Pass Family and Friends, czyli zabawa dla rodziny i znajomych

Źródło zdjęć: © Canva, Kolaż: Vibez, Materiały prasowe
Oliwier NytkoOliwier Nytko,02.09.2022 12:00

Oferta Xbox Game Pass Ultimate dla rodziny i znajomych zapowiada się rewelacyjnie. Microsoft idzie w kierunku Netflixa czy Disney+. Ile będzie kosztował nowy abonament?

Microsoft wygrał w kategorii przyjaznych graczom abonamentów. Idąc w stronę modelu à la Netflix czy Disney+, dostarcza dziesiątek gier dostępnych w każdej chwili.

I włącza w to największe produkcje, które dodaje w dniu premiery. Tak było np. z "Sniper Elite 5" czy "Forza Horizon 5". Trudno więc pokonać tę siłę. Sony próbuje ze swoim PlayStation Plus Premium, ale powiem szczerze, że moim zdaniem jest to mało atrakcyjne w porównaniu do propozycji z Xboksa.

A teraz Xbox Game Pass staje się jeszcze lepszy.

Xbox Game Pass Family and Friends, czyli wow

Jak donosi portal The Verge, Microsoft po cichu wprowadził nowy abonament Xbox Game Pass Family and Friends, czyli Xbox Game Pass dla rodziny i znajomych, na dwa rynki: irlandzki oraz kolumbijski.

Działa to tak samo, jak w przypadku Netfliksa czy Disneya. Mamy jedną osobę, która opłaca abonament i zarządza głównym kontem. Do tego cztery dodatkowe "miejsca" dla "rodziny/znajomych". I są to osobne, prywatne konta! W sumie nawet pięć osób może mieć dostęp do Xbox Game Pass dla rodziny i znajomych. Zaraz dowiecie się, jak tanio wychodzi subskrypcja!

Xbox Game Pass Family and Friends. Subskrypcja Ultimate za 20 zł/miesiąć?!
Xbox Game Pass Family and Friends. Subskrypcja Ultimate za 20 zł/miesiąć?! (Microsoft)

"Dzięki Game Pass Friends & Family, Ty i maksymalnie czterech graczy możecie cieszyć się Game Pass Ultimate za jedyne 21,99 euro miesięcznie. Wszyscy mogą wspólnie cieszyć się setkami wysokiej jakości gier na konsoli, PC i w chmurze" - przekazuje Microsoft na oficjalnej stronie.

Co najważniejsze, jest to plan Xbox Game Pass Ultimate, więc najwyższy i dający dostęp do wszystkiego, co oferuje Microsoft, m.in.:

 • EA Play;
 • Xbox Live Gold;
 • Gry dostępne w dniu premiery;
 • Streaming z chmury;
 • Zniżki, perki itd.

Xbox Game Pass Family and Friends: cena zaskakuje

Zastanawiacie się nad ceną? Zapowiada się na rewolucję. W Irlandii cena to 21,99 euro,  ale abonament dzieli się na pięciu graczy. Sumarycznie więc płacimy za miesiąc 4,40 euro w planie Xbox Game Pass Family and Friends.

Gdyby Microsoft zdecydował się na przeniesienie ceny 1:1 z Irlandii do naszego kraju, moglibyśmy płacić - według obecnego kursu -  21 złotych za miesiąc Xbox Game Pass Ultimate w nowym pakiecie (w sumie ok. 103 złote na pięć osób).

21 złotych za wszystko, czego potrzebujemy na konsoli Microsoftu (czy komputerze z Windowsem). To jest już spoko deal.

W najlepszej sytuacji dla nas...

A ile kosztuje normalny Xbox Game Pass Ultimate w Irlandii? 12,99 euro. A w Polsce 54,99 zł. Wychodzi na to, że Microsoft stosuje przelicznik 1 euro = 4,23 zł. Stąd Xbox Game Pass w pakiecie rodzinnym, mógłby kosztować na osobę mniej niż 20 złotych. Ale to tylko przepuszczenia.

Warto zaznaczyć, że możemy dzielić się subskrypcją jedynie z osobami z naszego kraju/regionu.

Xbox Game Pass Ultimate jest świetny. Subiektywnie, jako posiadacz wyżej wymienionego oraz PS Plus Premium, mogę z ręką na sercu wskazać subskrypcję Microsoftu za lepszą (i tańszą!) od propozycji Sony. A teraz to wszystko może kosztować tylko 20 zł/miesiąc? Super oferta! Czekamy aż pojawi się w Polsce.

Co o tym myślisz?
 • emoji serduszko - liczba głosów: 0
 • emoji ogień - liczba głosów: 0
 • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
 • emoji smutek - liczba głosów: 0
 • emoji złość - liczba głosów: 0
 • emoji kupka - liczba głosów: 1