Lex Czarnek 3.0 w Sejmie. Jak nie drzwiami, to oknem
Lex Czarnek 3.0 to ustawa obywatelska na szybkiej ścieżce sejmowej. Przed czym właściwie rządzący chcą "chronić dzieci"?
Pomysły ministra Czarnka na zmiany w oświacie dwa razy zawetował prezydent Duda. Protestowali przeciwko nim nauczyciele, rodzice, uczniowie, eksperci, samorządowcy oraz stowarzyszenie fundacji i ruchów obywatelskich "Wolna Szkoła". Wracają jako Lex Czarnek 3.0 - oficjalnie inicjatywa obywatelska nazwana "Chrońmy dzieci".
Podobne
- Lex Czarnek 3.0 przyjęte. Minister chce również bronić kobiet przed lewakami
- Lex Czarnek 3.0. Organizacje społeczne zbierają podpisy
- Lex Czarnek znów trafiło do kosza. Tym razem finalnie
- Lex Czarnek znowu w Sejmie. "Nie udało się drzwiami, więc minister próbuje oknem"
- Lex Czarnek 3.0. Sejm głosował nad wnioskiem opozycji o odrzucenie projektu
Na czym polega Lex Czarnek 3.0?
Ustawa forsuje część rozwiązań z poprzednich odsłon Lex Czarnek, przede wszystkim utrudnienie organizacjom pozarządowym wstępu do szkół. Pod "obywatelskim" projektem pierwsza podpisała się marszałkini Elżbieta Witek, swój podpis złożył również Jarosław Kaczyński.
Projekt Lex Czarnek 3.0 wpłynął do Sejmu 19 lipca, a już 21 lipca został skierowany do pierwszego czytania. Zbulwersowało to nauczycieli, których dwa projekty obywatelskie dotyczące wynagrodzeń w oświacie od wielu miesięcy nie zostały wprowadzone na obrady. To jeden z powodów, dla którego nauczycielki i nauczyciele zapowiadają na 1 września strajk.
Czym właściwie jest "seksualizacja" dzieci?
Jak podał portal oko.press, zapis ustawy brzmi: "W przedszkolu oraz szkole zabroniona jest działalność stowarzyszeń i innych organizacji, promujących zagadnienia związane z seksualizacją dzieci". Nie jest doprecyzowane pojęcie "seksualizacji", co może prowadzić do dowolnych i szerokich interpretacji.
Niezdrowa obsesja Ministra Czarnka i innych przedstawicieli obecnej władzy na punkcie kontrolowania seksualności polskich dzieci i młodzieży, której emanacją jest Lex Czarnek 3.0, może mieć poważne konsekwencje. Lekcje organizowane przez organizacje pozarządowe są często dla polskich uczniów i uczennic jedynym źródłem rzetelnej i współczesnej wiedzy w zakresie zdrowia seksualnego i psychoseksualnego.
Brak adekwatnej do realiów edukacji seksualnej oznacza, że dzieci nie mają świadomości, przed jakimi niewłaściwymi zachowaniami ze strony dorosłych o złych intencjach mają prawo się bronić. Dla nastolatków ma konsekwencje czerpanie wiedzy o seksualności głównie z pornografii. Więcej nastoletnich ciąż i więcej chorób przenoszonych drogą płciową.
Popularne
- Znamy przyczynę śmierci sowy Duolingo. Dua Lipa opłakuje ptaka
- Stuu został pobity? Szokujące nagranie obiegło internet
- Kotolga jest viralem na TikToku. Kim jest i co o niej wiadomo?
- Sowa Duolingo nie żyje. Wszyscy możecie ją mieć na sumieniu
- Żugajki na tropie nowego partnera Julii. Kim jest tajemniczy mężczyzna?
- Powstał tłumacz z polskiego na deweloperski. "Zrozum groźne gatunki"
- Sprawa korepetytora trafiła do Rzeczniczki Praw Dziecka. Co dalej?
- Damiano David wystąpił w Polsce. Zagrał nowy kawałek
- Jak pachną perfumy Skolima BEBECITA? Ekspert zabrał głos