Ksiądz gwałcił dzieci

Horror dzieci trwał latami. Były ksiądz wreszcie za to odpowie

Źródło zdjęć: © Canva / Canva
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,26.05.2024 17:45

Były francuski ksiądz Olivier de Scitivaux de Greische usłyszał wyrok 17 lat więzienia. Mężczyzna podczas pełnienia posługi kapłańskiej regularnie gwałcił czterech chłopców.

Olivier de Scitivaux de Greische przyjął święcenia kapłańskie w 1989 r. w wieku 29 lat. Pełnił posługę w Diecezji Orleanu na południe od Paryża. Udzielanie sakramentów nie interesowało go w takim stopniu, jak wykorzystywanie seksualne dzieci. Duchowny bardzo szybko zyskał zaufanie pewnej rodziny ze swojej parafii, w której było trzech młodych braci.

Rodzice chłopców zgadzali się na to, aby ksiądz składał towarzyskie wizyty i nocował w ich domu. Nie podejrzewali, jak złowrogie intencje przyświecały kapłanowi. Olivier wykorzystywał seksualnie rodzeństwo. Najstarsze z nich było regularnie gwałcone od 9. roku życia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

ZETKACPER: CHCĘ ZOSTAĆ POLITYKIEM!

Ksiądz gwałcił czterech chłopców

Ksiądz molestował chłopców nie tylko w rodzinnym domu, ale i podczas wycieczek do schroniska zimowego oraz na obozach letnich. Czwartą ofiarą jest przyjaciel trzech braci. Najmłodszy z nich opowiedział śledczym, że w pewnym okresie ksiądz gwałcił go "co tydzień, codziennie, co wieczór". Czasami molestował chłopca za pomocą różnych przedmiotów, niekiedy golił jego ciało. Obecnie poszkodowani mają ok. 40 lat.

Przyjrzyj się uważnie jego dłoniom. Najpierw dotykały moich genitaliów, a następnie udzielały komunii

- powiedział jeden z braci.

64-letni Olivier chociaż odszedł z kapłaństwa, nie uniknie kary. Przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów, czyli gwałtu i napaści seksualnej na czterech dzieci na przestrzeni ponad 10 lat, na przełomie lat 90. i 2000.

Surowy wyrok dla księdza

Mężczyzna usłyszał wyrok 17 lat pozbawienia wolności. O przedterminowe zwolnienie będzie mógł się ubiegać dopiero po odbyciu 10 lat kary. Sąd skazał także Oliviera na dozór społeczno-sądowy, obowiązek poddania się leczeniu oraz zakaz wykonywania jakiejkolwiek działalności zawodowej lub wolontariackiej, która polega na kontaktach z nieletnimi.

Niepokojące jest to, że 64-latek przyznał się do zgwałcenia dwóch innych dzieci już w 1982 r. Czyny te uległy przedawnieniu, dlatego nie może za nie odpowiadać.

Źródło: rfi.fr

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 8
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 9
  • emoji smutek - liczba głosów: 22
  • emoji złość - liczba głosów: 246
  • emoji kupka - liczba głosów: 20
zibi,zgłoś
ale nie u nas
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
bo co,zgłoś
jak to na swojego donosicie
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
na czterech dzieci- popraw nie rób siary
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 131
Komentarze (131)
Powrót