Kolejne miasto nie chce gościć Konfederacji

Kolejne miasto nie chce Konfederacji. Powstała petycja

Źródło zdjęć: © Twitter: SlawomirMentzen / Twitter: SlawomirMentzen, canva
Weronika Paliczka,
18.09.2023 14:30

W przyszłym tygodniu przedstawiciele Konfederacji mają zawitać do Katowic. Nie wszystkim jednak podoba się trasa Sławomira Mentzena i Krzysztofa Bosaka. Ruszyła petycja, która ma zapobiec spotkaniu z politykami Konfederacji.

Nie tylko mieszkańcy Poznania buntują się przeciwko wizycie działaczy Konfederacji. Przyszłotygodniowa wizyta Bosaka i Mentzena w Katowicach również stoi pod znakiem zapytania. W internecie powstała petycja utworzona przez fundację Basta, której prezesem jest Bart Staszewski.

Postulat petycji brzmi jasno: nie dla Konfederacji w Spodku

W uzasadnieniu petycji fundacja Basta napisała: "Jako obywatele i obywatelki wzywamy PTWP Event Center Sp. z o.o. do zablokowania Wielkiej Konwencji Konfederacji 23 września w Katowickim Spodku."

"Katowice są europejskim miastem kultury, będącym domem wielkich twórców jak Wojciech Kilar, czy Krzysztof Penderecki. Spodek zaś, jest miejscem znanym w całej Polsce. Występowali w nim takie twórcy tak różni jak Metallica, czy Green Day, a od 2017 r. odbywa się w nim największa impreza e-sportowa Intel Extreme Masters, przyciągająca ludzi dosłownie z całego świata. Świadczy to o istotnym wspieraniu różnorodności oraz szacunku do inności."

"Jaskrawie przeczy to wartościom wyznawanym przez brunatną Konfederacje. Partia ta jest partią prezentującą poglądy antysemickie, homofobiczne, antydemokratyczne i antyunijne. Jej liderzy opowiadają za biciem dzieci oraz za umniejszaniem roli kobiet w życiu publicznym. Fakty te potwierdził Polski Sąd, rozbijając mit, że 'Konfederacja chce tylko uprościć podatki'".

"Wiemy, że PTWP Event Center Sp. z o.o. była już raz wzywana do zablokowania imprezy przez obywateli i obywatelki. Wiemy też, że Spółka zignorowała głos społeczny, przedkładając swoje zyski nad dobro społeczne. Mimo to, pamiętając o konstytucyjnym zakazie propagowania nienawiści i faszyzmu, raz jeszcze wzywamy by Spółka przeciwstawiła się brunatnym chłopcom. Niech Spółka, wzorem miast takich jak Poznań, opowie się po właściwej stronie, mówiąc 'nie' ksenofobii, homofobii i przemocy wobec drugiego człowieka."

"Spółka dysponuje narzędziami pozwalającymi jej jednostronnie wypowiedzieć umowę, w razie nadzwyczajnej zmiany okoliczności. Do czasu niedawnego wyroku sądowego, zainicjowanego przez samą Konfederację w trybie wyborczym przeciwko Magdzie Biejat, Spółka mogła udawać, że Konfederacja to partia jak każda inna. Dzisiaj, na skutek nowych okoliczności, już tak nie jest. Spółka nie tylko może, ale i powinna wypowiedzieć umowę."

"Udostępniając Spodek Konfederacji Spółka zostaje co najmniej bierna wobec promowania nienawiści, nietolerancji i ksenofobii. Robi to, pod względem poglądów, wobec których biernym być nie można. Parafrazując słynne sformułowanie: ci którzy biernie wspierają szerzących nienawiść nie są ich ofiarami, są ich wspólnikami. Wyrażamy swój stanowczy sprzeciw wobec obecności Konfederacji w Spodku i apelujemy o działanie Spółki na rzecz szacunku i tolerancji."

Czy Spodek dołączy do poznańskiego stadionu?

Jeśli petycja zostanie wzięta pod uwagę, a wydarzenie w katowickim Spodku zostanie odwołane, Katowice dołączą do Poznania. Początkowo Bosak i Mentzen mieli wystąpić na Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, jednak umowa nie została podpisana. Następnie wydarzenie miało odbyć się na Stadionie Enea, jednak włodarze stadionu rozwiązali umowę. Ostatecznie zwolennicy Konfederacji spotkali przewodniczących partii na Placu Wolności w Poznaniu.

Na chwilę obecną petycję fundacji Basta podpisało 705 osób. Docelowo organizacja zakładała 800 podpisów. Nie wiadomo jednak, czy władze Spodka ustosunkują się do prośby przeciwników Konfederacji.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 13
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 32
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 12
15X marsz kobiet! Jeżeli Twój chłopak chce głosować na konfe, 40 dniowy post załatwi sprawę!
Odpowiedz
1Zgadzam się2Nie zgadzam się
Tiaa,zgłoś
Żaden staszewski nie ma prawa zabraniać spotykania się Katowiczanom z przedstawicielami legalnych partii politycznych. Nie ma obowiązku uczestnictwa jeśli komuś się Konfa nie podoba. Trzeba skończyć z zamordyzmem lewackich świrów odbierających Polakom wolność. Mnire się nie posoba PiS i PO a jakoś nikt im nie zabrania konwencji i plakatowania miasta swoimi wątpliwej urody fizjonomiami
Odpowiedz
12Zgadzam się10Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (2)
Taka prawda,zgłoś
Tylko Konfederacja mówi i działa w ważnych sprawach po stronie Polaków. Tylko Konfa ostrzega przed kosztami ETS. Reszta milczy.
Odpowiedz
14Zgadzam się15Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 30