Influencer zapił się na śmierć

Influencer wziął udział w wyzwaniu z alkoholem. Skończyło się tragicznie

Źródło zdjęć: © almost.co, tiktok
Anna RusakAnna Rusak,29.05.2023 14:45

Influencer z Chin postanowił wziąć udział w niebezpiecznym wyzwaniu alkoholowym. Tragedia, która go spotkała, pokazuje, czemu potrzebujemy większych ograniczeń w mediach społecznościowych.

Niestety zdarza się, że influencerzy w mediach społecznościowych poza dokumentowaniem swojego życia promują szkodliwe zachowania. Niedawno opisywaliśmy przykład Kamila Szymczaka, który wykonywał niebezpieczne akrobacje nad ziemią.

Miejscem, w którym pojawia się sporo zagrażających życiu trendów, jest również TikTok, o czym świadczy śmierć młodej dziewczyny uczestniczącej w "blackout challenge". Influencer o pseudonimie "Sanqiange" wybrał trochę inną drogę i postanowił wziąć udział w alkoholowym wyzwaniu, streamując go na platformie. Skończyło się na tragedii.

Influencer zapił się na śmierć

"PK" to popularne w Chinach wyzwanie. W jego ramach influencerzy w bitwach jeden na jeden rywalizują ze sobą w różnych konkurencjach o nagrody i prezenty od widzów. "Sanqiange" wraz z innym influencerem brał udział w "PK", a ich zadaniem było wypicie Baijiu. To chiński mocny alkohol, który ma od 30 do 60 proc.

W transmisji na TikToku 16 maja influencerzy pokazali realizację tego wyzwania. Przyjaciel "Sanqiange" Zhao powiedział CNN, że widział, jak influencer wypił na wizji trzy butelki i zaczynał czwartą. Nie wie jednak, ile alkoholu ostatecznie spożył "Sanqiange", bo wyłączył się w trakcie trwania transmisji. Część mediów podaje, że było to siedem butelek.

Zawody "PK" miały skończyć się o 1 w nocy. Po południu "Sanqiange" został znaleziony martwy przez rodzinę. Influencer najprawdopodobniej zapił się na śmierć, biorąc udział w wyzwaniu. Viralowy film dokumentujący jego zachowanie nie jest już dostępny na TikToku, ale w sieci można znaleźć fragmenty z nagrania.

trwa ładowanie posta...

Potrzeba mocniejszych regulacji social mediów

W zeszłym roku Chiny zabroniły młodym ludziom dostępu do streamów po godz. 22. Jak informuje CNN, Chińska Narodowa Administracja Radia i Telewizji oraz Ministerstwo Kultury i Turystyki postanowiła również wydać "31 niewłaściwych zachowań streamerów na żywo".

Sytuacja, do której doszło na streamie, najprawdopodobniej sprawi, że w Chinach znowu zacznie się dyskusja na temat bezpiecznego streamowania. Biorąc pod uwagę, że do promowania takich niebezpiecznych zachowań dochodzi w wielu miejscach, warto byłoby rozważyć wprowadzenie takich zakazów w innych krajach. Dobrze, że chociaż Francja myśli o bezpieczeństwie najmłodszych i ogranicza im dostęp do mediów społecznościowych.

trwa ładowanie posta...

Źródło: CNN, NY Post

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 3
Mmmmmm,zgłoś
Naturalna selekcja
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się