Influencer wziął udział w wyzwaniu z alkoholem. Skończyło się tragicznie
Influencer z Chin postanowił wziąć udział w niebezpiecznym wyzwaniu alkoholowym. Tragedia, która go spotkała, pokazuje, czemu potrzebujemy większych ograniczeń w mediach społecznościowych.
Niestety zdarza się, że influencerzy w mediach społecznościowych poza dokumentowaniem swojego życia promują szkodliwe zachowania. Niedawno opisywaliśmy przykład Kamila Szymczaka, który wykonywał niebezpieczne akrobacje nad ziemią.
Podobne
- Patec i Kostera w związku? Detektywi z TikToka mają teorię
- Pola z Genzie przesadziła? Fani: naciągnęła koleżankę
- Monika Kociołek pokonana przez matematykę dla dzieci. Nie umie mnożyć?
- Natsu o goleniu włosów, molestowaniu w szkole i okresie. Czemu się z niej śmiano?
- Influencerzy chcą prywatności. Drama z Mortalciem i jego "nową" dziewczyną
Miejscem, w którym pojawia się sporo zagrażających życiu trendów, jest również TikTok, o czym świadczy śmierć młodej dziewczyny uczestniczącej w "blackout challenge". Influencer o pseudonimie "Sanqiange" wybrał trochę inną drogę i postanowił wziąć udział w alkoholowym wyzwaniu, streamując go na platformie. Skończyło się na tragedii.
Influencer zapił się na śmierć
"PK" to popularne w Chinach wyzwanie. W jego ramach influencerzy w bitwach jeden na jeden rywalizują ze sobą w różnych konkurencjach o nagrody i prezenty od widzów. "Sanqiange" wraz z innym influencerem brał udział w "PK", a ich zadaniem było wypicie Baijiu. To chiński mocny alkohol, który ma od 30 do 60 proc.
W transmisji na TikToku 16 maja influencerzy pokazali realizację tego wyzwania. Przyjaciel "Sanqiange" Zhao powiedział CNN, że widział, jak influencer wypił na wizji trzy butelki i zaczynał czwartą. Nie wie jednak, ile alkoholu ostatecznie spożył "Sanqiange", bo wyłączył się w trakcie trwania transmisji. Część mediów podaje, że było to siedem butelek.
Zawody "PK" miały skończyć się o 1 w nocy. Po południu "Sanqiange" został znaleziony martwy przez rodzinę. Influencer najprawdopodobniej zapił się na śmierć, biorąc udział w wyzwaniu. Viralowy film dokumentujący jego zachowanie nie jest już dostępny na TikToku, ale w sieci można znaleźć fragmenty z nagrania.
Potrzeba mocniejszych regulacji social mediów
W zeszłym roku Chiny zabroniły młodym ludziom dostępu do streamów po godz. 22. Jak informuje CNN, Chińska Narodowa Administracja Radia i Telewizji oraz Ministerstwo Kultury i Turystyki postanowiła również wydać "31 niewłaściwych zachowań streamerów na żywo".
Sytuacja, do której doszło na streamie, najprawdopodobniej sprawi, że w Chinach znowu zacznie się dyskusja na temat bezpiecznego streamowania. Biorąc pod uwagę, że do promowania takich niebezpiecznych zachowań dochodzi w wielu miejscach, warto byłoby rozważyć wprowadzenie takich zakazów w innych krajach. Dobrze, że chociaż Francja myśli o bezpieczeństwie najmłodszych i ogranicza im dostęp do mediów społecznościowych.
Źródło: CNN, NY Post
Popularne
- Odetną Czarnka od 700 mln zł? Wniosek organizacji pozarządowych
- Zawieszona dyrektorka liceum pozywa Barbarę Nowak. Robi się gorąco
- Lekarze z zaświadczeniem od proboszcza? Tylko z uczelni o. Rydzyka
- Stanowski się zagalopował? "Za to będziesz siedział w wolnej Polsce"
- Cancel culture w wykonaniu Szafarowicza. Atakuje "Zieloną granicę" Holland
- Ile osób można obrazić w jednym wpisie? Przemysław Czarnek idzie na rekord
- Dąbrowscy kupili dom. Razem z kluczami dostali konto na Instagramie [OPINIA]
- Oskar Szafarowicz nowym carem. Działacz ogłasza V rozbiór Polski
- Crusher o przeszłości z Fagatą. "Była imprezka, było dośrodkowanie"