popkultura
Cancel culture w wykonaniu Szafarowicza. Atakuje "Zieloną granicę" Holland
Youtuber zainscenizował bójkę

Głupota influencera. Zainscenizował bójkę dla "eksperymentu"

Źródło zdjęć: © DeeJayPallaside / YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,18.05.2023 14:59

Youtuber postanowił zbadać znieczulicę Polaków. W tym celu Daniel Pawlak, znany w internecie jako DeeJayPallaside, zainscenizował bójkę uliczną. Materiał wywołał dużo kontrowersji.

- Przemoc wśród nastolatków to ostatnimi czasy temat przewodni w internecie. Postanowiłem powiedzieć temu stop! - tymi słowami DeeJayPallaside zaczyna film, w którym "eksperymentuje" na Polakach, badając ich rzekomą znieczulicę.

DeeJayPallaside jest autorem filmów, którego kanał na YouTube subskrybuje ponad 1,91 mln fanów. Influencer zdobył popularność, nagrywając filmy o zjawiskach paranormalnych i przeprowadzając wywiad z samozwańczym egzorcystą i uzdrowicielem.

Pobili się dla "eksperymentu społecznego"

Influencer zaplanował "eksperyment społeczny", do którego zaprosił kilku fanów. Młodzi mieli wykonać dwa scenariusze, w ramach których:

  • rudowłosy nastolatek jest ofiarą przemocy rówieśniczej;
  • nastoletnie dziewczyny inscenizują brutalną bójkę.

W czasie bijatyki DeeJayPallaside był schowany w krzakach i nagrywał reakcje przechodniów na widok szarpaniny.

Youtuber zrealizował sześć scenariuszy. Część nagranych przechodniów reagowała na agresywnych nastolatków, część była obojętna. DeeJayPallaside tak podsumował "eksperyment":

- Wśród Polaków panuje znieczulica, ale są pojedyncze wyjątki, które zareagowały. Ale widzieliście, ile osób przeszło obojętnie i właśnie w ten sposób chciałem uświadomić was, byście reagowali na te sytuacje i nie przechodzili obojętnie, tak jak część z osób, które widzieliście na materiale. Dajcie znać, co sądzicie o znieczulicy Polaków - zaapelował twórca.

BÓJKA NASTOLATKÓW! - EKSPERYMENT SPOŁECZNY

Nastolatkowie narażeni na niebezpieczeństwo

Materiał wypunktował Tomasz Bagiński, znany w internecie jako Revo, twórca treści commentary.

- Pallaside podświetlał ludzi, którzy nie zareagowali i jedną z takich osób był gość, który szedł z partnerką i dzieckiem w wózku. Pallaside chciał nawet do niego podbiec i zapytać, dlaczego nic nie zrobił. Osobiście uważam, że to głupi pomysł, aby gość z małym dzieckiem wyskakiwał do dwóch typów. W teorii mógłby sprowadzić zagrożenie na swoją rodzinę, więc nie dziwię się, że przeszedł obok. Być może kawałek dalej zadzwonił na policję, tego nie wiemy - powiedział Revo.

Revo zwrócił uwagę na przechodnia, który w stanowczy sposób przerwał bijatykę. Mężczyzna "wszedł z bara" w jednego z chłopaków uczestniczących w inscenizacji. Bagiński mówi, że DeeJayPallaside wystawił aktorów na niebezpieczeństwo, bo przechodzień mógł zrobić komuś krzywdę.

Pawlak stwierdził, że "eksperyment" jest dowodem na panującą w kraju znieczulice, tak jakby nie zauważał, że w niemal każdej scenie ktoś zareagował na awanturę.

- Pallaside wziął losowych nastolatków, swoich widzów, i wystawił ich na niebezpieczeństwo. Tak jak w przypadku pierwszej sytuacji, gdzie gość mógł zareagować jeszcze ostrzej. Ich jedynym zabezpieczeniem był wybiegający z krzaków Daniel. Osoby odgrywające scenki były mało przekonujące, bo po prostu pierwszy raz brali w czymś takim udział. Sztucznie to wygląda. Ludzie reagowali w mniej niż 30 sekund [...], a mimo to Pallaside budował narrację znieczulicy w Polsce - podsumowuje Revo.

PALLASIDE "EKSPERYMENTUJE" NA POLAKACH (FERRARI, XAYOO, POLA, WIEWIÓR, LEXY, FAME MMA, POMPONIK)

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 8
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Elijah Wood jak Gollum. Upiorna przemiana do "The Toxic Avenger"