Chiński influencer stracił milion obserwujących

Influencer stracił milion obserwujących. Jego zarobki są kosmiczne

Źródło zdjęć: © Getty Images / Getty Images
Weronika Paliczka,
15.09.2023 11:30

Li Jiaqi, znany też jako Król Szminek, stracił ponad milion obserwujących jednego dnia. Wszystko przez kredkę do brwi, która poróżniła influencera z jego odbiorcami.

Li Jiaqi jest jednym z największych chińskich influencerów. Swoją działalność opiera na transmisjach na żywo, podczas których sprzedaje kosmetyki. Jego rekordem było sprzedanie 15 tys. szminek w 5 minut podczas konkursu z właścicielem portalu Alibaba, Jackiem Ma.

Nieoficjalnie mówiło się, że w marcu 2021 r. Li Jiaqi zarabiał od 10 do 20 mln dol. miesięcznie. W tej chwili zarobki Króla Szminek szacowane są na dwa miliardy juanów rocznie, czyli miliard zł.

Krytyka zarobków doprowadziła do utraty miliona obserwujących

W niedzielę, 10 września, Li Jiaqi prowadził transmisję, podczas której sprzedawał kredkę do brwi marki Florasis, która kosztuje 79 juanów, czyli trochę ponad 47 zł. W komentarzu jeden z widzów stwierdził, że produkt jest za drogi, co rozwścieczyło influencera.

- Tyle lat kosztuje 79 juanów, gdzie niby za drogo?! - powiedział podczas sesji, zgodnie z rozpowszechnionym nagraniem transmisji dostępnym w internecie.

- Jeśli przez tyle lat twoja pensja nie wzrosła, to zastanów się, czy wystarczająco dobrze pracujesz - dodał. Reakcja influencera nie spodobała się jego fanom, którzy w jeden dzień pozbawili go ponad miliona obserwujących na portalu Weibo, czyli chińskim odpowiedniku X (Twittera).

trwa ładowanie posta...

Influencer postanowił przeprosić

Fala krytyki, której doświadczył Li Jiaqi, skłoniła go do przeprosin. Na poniedziałkowej transmisji ze łzami w oczach oświadczył:

- Wiem, że pozyskanie i utrzymanie pracy nie jest dla wszystkich łatwe. To, co powiedziałem, nie spełniło oczekiwań internautów. Naprawdę mi przykro. Przeprosiny nie wystarczyły, a transmisja influencera skłoniła opinię publiczną do debaty na temat zarobków i pozycji osób wpływowych.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0