Fani są oburzeni wątkiem LGBT w grze "Burning Shores"

Gracze mają problem z postaciami LGBT. "Burning Shores" z oceną 4/10

Źródło zdjęć: © vibez.pl / kadr z gry "Burning Shores"
Maja Kozłowska,
25.04.2023 11:45

Gra "Horizon Forbidden West" doczekała się dodatku "Burning Shores", który jest najgorzej ocenianym rozszerzeniem. Powód? Wątek LGBT.

To nie pierwsza (i niestety pewnie również nie ostatnia) taka sytuacja. Gra ma premierę, gracze w nią grają (albo i nie), odkrywają wątek LGBT i tfu, gra trafia do wora, a wór do jeziora. No, może nie tak drastycznie, ale oceny na Metacritic lecą na łeb na szyję. W tym momencie średnia punktów dla "Burning Shores" wynosi 4/10, przy czym ocena krytyków to 82 w 100 stopniowej skali. Podobny los spotkał remake "Resident Evil 4". Wówczas fani narzekali, że gra jest "za bardzo woke".

Co tak bardzo rozsierdziło graczy, że stawiają "Burning Shores" tak niskie noty? Społeczności skupionej wokół gry "Horizon Forbidden West" nie odpowiada przede wszystkim opcja romansu AloyiSeyki.

"Burning Shores" w ogniu krytyki: "Kolejna gra zrujnowana przez gej-agendę"

Horizon Forbidden West Burning Shores: Aloy & Seyka Gay Moments

  • "Hej Sony PlayStation, wystarczy już tego. Jesteśmy w świecie rozrywki, a nie w świecie pełnym dewiacji i błędnych idei. Jesteśmy w świecie prostej zabawy i radości. Potrzebujemy szybkiego rozwiązania, bo inaczej PlayStation się skończy" - pisze Rsb20.
  • "Czy ktoś jeszcze ma dość tego gejowskiego/lesbijskiego **** Ja mam na pewno. Skończyłem z grami i filmami! Dość tego" - unosi się gummo4444.
  • "Bardzo zła gra i kurew*ko woke. Nigdy więcej gier Sony! Ich jakość spada i żeby to naprawić zmieniają wszystkie postacie na gejowskie [...]" - komentuje toujga.

Warto zaznaczyć, że wątek homoromanyczny jest opcjonalny i zależny od wyboru gracza. Mały ukłon w stronę osób, którym brakuje przedstawicielstwa w popkulturze i... splunięcie w twarz reszcie? Tak czują się niektórzy gracze. Poszkodowani i zaatakowani przez propagandę LGBT.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 6
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 6