"The Sims 4 Domowy Kucharz"

"The Sims 4 Domowy Kucharz" - tajemnice gofrów i Pizza Dziwaków [WYWIAD]

Źródło zdjęć: © YouTube
Maja Kozłowska,
03.10.2023 15:00

"Domowy Kucharz" to najnowsze akcesoria do gry "The Sims 4". O dodatku opowiedziała nam Lauren Ashlee Comp - producentka pakietu.

Sul Sul! Akcesoria "The Sims 4 Domowy Kucharz" miały premierą 28 września. To kolejny dodatek do hitowej gry EA Games, który tym razem skupia się na - a to zaskoczenie - gotowaniu. Kilka dni starczyło mi, aby ograć akcesoria i móc powiedzieć szczerze i z ręką na sercu, że to jeden z najfajniejszych małych pakietów do "The Sims 4". Oczywiście wszystko zależy od preferowanej rozgrywki - "Domowy Kucharz" na pewno stanie na wysokości zadania w grach skrojonych typowo pod rodzinę czy pokolenia.

Przeczytaj: "The Sims 4 Ranczo" - zrobiłam Kena z "Barbie" i powiększyłam owce [RECENZJA]

Tryb budowania jest cudowny. Widać, że jest inspirowany nowoczesnym, europejskim stylem. Kafelki wyglądają jak z najnowszych deweloperskich mieszkań. Pewnie wyjdą z mody za kilka lat, ale w grze to nowość i dodają fajnego twistu. W akcesoriach dochodzą także trzy w pełni funkcjonalne kuchenne gadżety: piec do pizzy, gofrownica i mikser (a oprócz tego minizmywarka!). Oferują bardzo przyjemny gameplay, który wcale nie znudzi się tak szybko. Jest sporo nowości, kilka rodzajów gofrów czy pizz do zrobienia, są też dania nawiązujące do simowego uniwersum. Zjedzenie niektórych specjałów wywołuje też różne ciekawe konsekwencje - bez spoilerów!

CAS nie jest do końca w moim stylu, ale zakochałam się w warzywnym T-shircie i jego pewnie będę używać całkiem często. Może nie jako outfit na co dzień, ale idealnie nadaje się na piżamę czy górę do sportowego stroju. Chociaż kto wie?

Małym minusem jest stoisko do sprzedaży - działać działa, ale Simowie nie radzą sobie z formowaniem kolejki. Zamiast stanąć w prostej linii, rozłażą się po bokach i są odrobinę irytujący. Na ten problem mogłaby zaradzić współpraca z fanami Louisa Tomlinsona. Luisiary już by pokazały Simom (lub deweloperom), jak należy stać w kolejce po wymarzone miejsce.

"The Sims 4 Domowy Kucharz"
"The Sims 4 Domowy Kucharz" (YouTube)

"The Sims 4 Domowy Kucharz". Rozmawiamy z Lauren Ashlee Comp, producentką akcesoriów

Maja Kozłowska, vibez.pl: Nowe akcesoria do Simsów - "Domowy Kucharz" wyglądają bardzo świeżo i nowocześnie. Co było największym wyzwaniem przy ich tworzeniu?

Lauren Ashlee Comp: Nasz zespół w Europie dopiero startuje z tworzeniem pakietów. Wcześniej pracowaliśmy nad takimi rzeczami jak scenariusze powitalnecechą "wierny", ale to był nasz debiut przy tworzeniu zawartości contentowej całego pakietu! Praca przy pakiecie wiązała się też z masą nauki - uczyliśmy się, jak przekuć to wszystko z pomysłu do fajnego doświadczenia, które dostarczamy graczom. Było to wymagające wyzwanie, ale świetnie się przy tym bawiliśmy!

Gracze niektóre potrawy kojarzą tylko z "The Sims". Jakie są twoje trzy ulubione potrawy, które utożsamiasz z grą?

Lauren Ashlee Comp: Numer jeden to oczywiście smażony ser (ang. grilled cheese - tosty z serem - przyp. red.)! Gdy myślę o klasykach serii, od razu przychodzi mi do głowy zapiekanka (ang. goopy carbonara - kochamy cię, polskie tłumaczenie - przyp. red.) i homar z wody (ang. lobster thermidor). W "The Sims 4 Domowy Kucharz" moje trzy ulubione dania to:

  • ciasto na ciasteczka (ang. cookie dough), które jest gotowym składnikiem. Można je przygotować za pomocą miksera i jest całkowicie jadalne!,
  • Przyjemnie Nieprzyjemnie Gofry, które są jednym z najtrudniejszych do stworzenia dań w zestawie. Są inspirowane dwiema kultowymi postaciami - Angeliką i Lilianą Przyjemniaczek, a składnikiem potrzebnym do jego stworzenia jest m.in. owoc śmietnikowy.
  • Pizza Dziwaków! Nasz team uwielbia rodzinę Dziwaków i kosmicznych Simów. Powiedzmy, że Sim, który zje tę pizzę, może doświadczyć czegoś "nie z tego świata".

Właśnie - kolejną nowością, która dochodzi w akcesoriach "The Sims 4 Domowy Kucharz" jest możliwość robienia pizzy. Jesteście team pizza neapolitańska czy może nowojorska?

Lauren Ashlee Comp: W naszym zespole jest wiele miłości do tradycyjnej włoskiej pizzy. Nie ma nic lepszego niż ta skórka! Ale mamy szereg ulubionych - ja na przykład uwielbiam pizzę w stylu Detroit, która ma pewne podobieństwa do chleba Focaccia, który także można przygotować w simsowym piecu do pizzy!

"The Sims 4 Domowy Kucharz"
"The Sims 4 Domowy Kucharz" (YouTube)

"The Sims 4 Domowy Kucharz" - perfekcyjna pigułka

Gdyby "Domowy Kucharz" było dodatkiem, co takiego by się w nim znalazło?

Lauren Ashlee Comp: Piękną rzeczą w "Domowym Kucharzu" jest to, że ma idealny rozmiar. Trudno wyobrazić sobie te akcesoria jako coś innego - dają idealną ilość doświadczeń.

Do klimatu którego otoczenia najbardziej pasuje rozgrywka z "Domowym Kucharzem"?

Lauren Ashlee Comp: Możliwość gotowania, jedzenia i sprzedawania pysznego jedzenia to coś, co na szczęście pasuje do każdego świata. Biorąc pod uwagę europejski design, który zawarliśmy w akcesoriach, światy takie jak TartosaHenford-On-Bagley wydają się szczególnie odpowiednie. To powiedziawszy, regularnie gram w Oazie Zdrój. Johnny Zest jest po prostu zbyt dobrym sąsiadem, by go zignorować.

"The Sims 4" - Johnny Zest
"The Sims 4" - Johnny Zest (blog.thesimsresource.com)

Każdy ma w Simsach przedmiot, bez którego nie może się obejść. Fryzurę, którą najchętniej robi każdemu Simowi, obraz, który musi wisieć w każdym domu. Jaki jest Twój?

Lauren Ashlee Comp: Z niecierpliwością czekałam na premierę "Domowego Kucharza", ponieważ teraz, gdy zaczęłam używać miksera, po prostu nie wyobrażam sobie mojej gry bez niego. Gotowe składniki są megapomocne w szybkim przygotowywaniu posiłków! Poza tym mikser bardzo elegancko wygląda w kuchni moich Simów.

"The Sims 4 Domowy Kucharz"
"The Sims 4 Domowy Kucharz" (YouTube)

"The Sims" to bardzo inkluzywna gra. Czy możesz zdradzić, czy przyszłe aktualizacje lub dodatki będą zawierać coś dla mniejszości?

Lauren Ashlee Comp: Gry są dla wszystkich, a "The Sims" to gra, w której każdy powinien czuć, że może zobaczyć siebie. Zawsze szukamy sposobów na zwiększenie reprezentacji w grze. Świetnym tego przykładem jest fryzura Twist with Bandana z najnowszych akcesoriów, którą natychmiast pokochał cały zespół. Jedna z członkiń teamu poprosiła o stworzenie wersji bez chusty, ponieważ byłaby wtedy bardzo zbliżona do jej rzeczywistych włosów. Kiedy to powiedziała, nie było wątpliwości, że poświęcimy czas na dodanie wersji fryzury bez bandany. Będziemy nadal dodawać nowe elementy i słuchać naszej społeczności.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0