Finał Genzie będzie ukryty za paywallem

Friz podjął decyzję. Za obejrzenie finału Genzie trzeba będzie zapłacić

Źródło zdjęć: © YouTube
Maja Kozłowska,
30.11.2023 17:45

Finał sezonu w wykonaniu Genzie to seria filmów nakręconych w Afryce. Dwa ostatnie odcinki nie będą jednak dostępne dla wszystkich.

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim - finisz sezonu na YouTubie. Genzie, czyli grupa influencerów spod skrzydeł Friza, jest w trakcie publikowania jednej z najgrubszych serii, jaka kiedykolwiek pojawiła się na ich kanale. Podopieczni Karola Wiśniewskiego pojechali do Afryki, gdzie zmagają się z różnymi wyzwaniami w warunkach zdecydowanie trudniejszych niż zwykle.

Dziesięć filmów z Afryki już wylądowało na youtubowym kanale Genzie. Docelowo finał sezonu miał liczyć 12 odcinków i faktycznie tak jest - dwa ostatnie epizody są dostępne jednak tylko dla subskrybentów CANAL+.

Friz zdecydował, że finał Genzie będzie ukryty za paywallem
Friz zdecydował, że finał Genzie będzie ukryty za paywallem (CANAL+)

Płatne Genzie. Friz badał teren?

27 listopada Friz opublikował na X (Twitterze) wpis, w którym stwierdził, że płatne social media uczyniłyby internet lepszym miejscem. Influencer uważa, że "wszystkie toxiki by sobie odpuściły albo przynajmniej straciły trochę siana".

Warto dodać, że mowa tu o jednorazowej, niewielkiej opłacie. Rozwiązanie lobbowane przez Elona Muska teoretycznie ma służyć zapobieganiu atakom farm trolli.

Myślenie Friza, że płacenie za social media zniechęci hejterów, wydaje się nieco za bardzo życzeniowe. Post stanowi jednak całkiem niezły punkt odniesienia do sprawdzenia, jak jego obserwatorzy zareagują na pomysł płacenia za niektóre treści. Większość nie wydawała się zadowolona...

Ile osób faktycznie wykupi abonament w CANAL+, żeby obejrzeć finał sezonu Genzie? "Żenada", "Wszystko płatne zaraz się zrobi", "Ale to jest przykre", "Trzeba trzepać hajs na dzieciach", "Lepiej byłoby, żeby płatne były kulisy całego finału w filmie pełnometrażowym, niż dodatkowe dwa odcinki". To tylko niektóre komentarze na temat kontrowersyjnej decyzji Friza.

WYSŁALI PO NAS AKCJĘ RATUNKOWĄ…

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 8
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 4
  • emoji kupka - liczba głosów: 23
Gabi,zgłoś
Bez sęsu
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Kamila,zgłoś
Bez sensu
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
Ziom,zgłoś
Jak ma kasę to niech płaci. Jego sprawa.
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się