x

Friz popiera pomysł płatnych social mediów. Internauci rzucają gromami

Źródło zdjęć: © YouTube
Oliwia Ruta,
29.11.2023 11:45

Friz poparł pomysł opłaty za korzystanie z platformy X (Twitter). Co więcej, youtuber chce, aby wszystkie media społecznościowe były płatne. Influencer mocno naraził się internautom.

Karol Wiśniewski "Friz" to youtuber, który zasłyną z projektów takich jak "Ekipa Friza" czy "Genzie". Niedawno zakończył nowy program "Mafia IRL" polegający na odnalezieniu mafii wśród uczestników gry. Format zapewnił influencerowi masę nowych subskrybentów, dzięki czemu kanał Friza ma obecnie najwięcej obserwujących spośród wszystkich polskich youtuberów. Karol opublikował wpis na X, który wzburzył internautów.

Friz chce płatnych mediów społecznościowych

Friz dodał post w aplikacji X. Youtuber niecierpliwie czeka na wprowadzenie opłat na X: "nie mogę się doczekać aż Twitter (X) wprowadzi te jednorazowe opłaty". Według influencera działanie ma zniechęcić hejterów do obrażania ludzi w internecie lub pozbawić ich pieniędzy.

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

trwa ładowanie posta...

Płatne social media? Friz jest na tak

Jednorazowa opłata za założenie konta z możliwością komentowania ma wynosić jednego dolara (ok. cztery zł). Dodatkowo Friz twierdzi, że doskonałym pomysłem jest wprowadzenie płatnych kont w innych mediach społecznościowych. Wpis jest nawiązaniem do filmu youtubera "Naukowy Bełkot" na temat hejtu w internecie.

Friz przedstawia swój sposób na walkę z hejterami
Friz przedstawia swój sposób na walkę z hejterami (Friz , X)

Internauci krytykują zdanie youtubera. Według użytkowników X to fatalny pomysł: "typowy Friz jest typowy. Rozwiązanie idealne do skapitalizowania przez cyfrową korporację i jednoczesne zamykanie medium na węższe grono odbiorców, rozwiązaniem na jakikolwiek problem. Brawo, libek gonna be libek". Ktoś inny pisze: "na każdej platformie? Bez sensu, opłata za pisanie na mediach społecznościowych to przesada. Już wszystko na świecie musi być płatne? Nawet napisanie głupiego postu? Błagam".

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 9
Nic ciekawego,zgłoś
Nigdy nie oglądałem i nie mam zamiaru na niego patrzeć
Odpowiedz
6Zgadzam się0Nie zgadzam się