Filip Chajzer skrytykował Książula

Filip Chajzer ostro o Książulu: "Recenzja do d**y jak sam autor"

Źródło zdjęć: © Instagram, YouTube
Konrad SiwikKonrad Siwik,08.06.2024 21:30

Filip Chajzer nie gryzł się w język podczas Festiwalu Książki w Opolu. Były prezenter telewizyjny, a obecnie właściciel Kreuzberg Kebap, odpowiedział na krytykę jego lokalu przez Książula. Według Chajzera zarówno recenzja, jak i jej autor są "do d**y".

W sobotę, 8 czerwca, podczas ósmego Festiwalu Książki w Opolu, były prezenter telewizyjny, a obecnie właściciel Kreuzberg Kebap, Filip Chajzer, miał swoje stanowisko, gdzie spotkał się z fanami i podpisywał egzemplarze autobiografii "Niejednoznacznie pozytywny". Przy tej okazji udzielił krótkiego wywiadu reporterce Radia Opole, w którym poruszono temat jego nowego biznesu oraz recenzji Książula. Niedawno na temat popularnego youtubera wypowiedziała się też Magda Gessler.

Rozmowa rozpoczęła się od pytania o kebabowy biznes Chajzera: - Stworzył Pan budkę z kebabem. Skąd ten pomysł? - zapytała reporterka.

- To nie jest budka z kebabem, to jest królestwo kebaba, proszę pani. Jeszcze raz proszę zadać pytanie

- odparł Chajzer, po czym kontynuował:

- Ja od zawsze marzyłem o kebabie. Mój ojciec pracował w Berlinie Zachodnim, malował tam ściany. To był koniec lat 80. Zabrał mnie na pierwszego dönera w życiu. Potem moim dużym takim marzeniem biznesowym było posiadanie franczyzy McDonalda. Otworzyłem franczyzę Subway'a. Ten biznes splajtował, dlatego że przez ścianę otworzył się właśnie kebab. Ja sobie przypomniałem o tym marzeniu z dzieciństwa, skończyłem pracę w telewizji i otworzyłem kebab. A za chwilę będą kolejne punkty, w Opolu również - zapowiedział samozwańczy król kebabów.

trwa ładowanie posta...

Chajzer w ostrych słowach odpowiedział na krytykę Książula

Na koniec rozmowy reporterka zapytała Chajzera o popularnego gastronomicznego youtubera Książula, który w kwietniu skrytykował Kreuzberg Kebap. W swojej recenzji ocenił, że same dania są raczej poprawne, ale nie wywołują zachwytu. Wyraził swoje rozczarowanie zbyt małą ilością mięsa i wysokimi cenami. Sprawdził również, czy znane osoby mogą liczyć na większe porcje. - Czy widział pan recenzję Książula? - zapytała reporterka.

- Widziałem, jest tak samo do d**y, jak sam autor tej recenzji

- skwitował ordynarnie Chajzer.

Pod wpisem THEPOLANDNEWS na X dotyczącym całego zajścia Książulo zostawił jedynie "🤭".

Książulo z dystansem skomentował ordynarny tekst Chajzera
Książulo z dystansem skomentował ordynarny tekst Chajzera (X)

Książulo ocenił kebab Filipa Chajzera

Szymon Nyczke, znany w sieci pod pseudonimem "Książulo", w kwietniu poddał recenzji kebab sprzedawany przez Filipa Chajzera. W Kreuzberg Kebap zamówił kebab w bułce z kurczakiem za 35 zł oraz lawasz z wołowiną za 33 zł.

- Nie ma tutaj nad czym się zachwycać moim zdaniem. [...] To naprawdę nie jest nic dużego i większość tutaj stanowią warzywa. Myślę, że tego kurczaka w tej bułce jest 30 proc., tak na oko patrząc. [...] Zachwytu nie ma, bo brakuje mi mięsa. Jest to dobre, ale są braki w mięsie

- ocenił Książulo.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

KEBAB FILIPA CHAJZERA

Podczas swoich testów, Książulo sprawdził, jak w Kreuzberg Kebap podchodzi się do "zwyczajnego klienta". Do swojego materiału zaprosił "tajnego klienta" Mualanowskiego, czyli ziomka z ukrytą kamerą. Mimo że zamówienia były takie same, różnica w gramaturze była dość spora. Bułka z kurczakiem zamówiona przez youtubera była o ponad 100 g cięższa od tej, którą zaledwie chwilę później otrzymał "zwyczajny klient".

- Jest to mega słaby ruch, mega słaby. [...] Mimo ważenia mięsa kebaby nadal są nierówne. Po prostu potraktowali ludzi z kamerą, youtuberów, influencerów, nas lepiej niż randomowego klienta. Kebab był smaczny, ale uważam, że za te pieniądze da się zjeść coś lepszego

- skwitował Książulo.

KEBAB FILIPA CHAJZERA

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 103
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 12
  • emoji kupka - liczba głosów: 121
Cpun wciągający non-stop już nie gwiazdorzy w tv to musi choć tak „zaistnieć” bo inaczej już się nie da. Coś z taty ma bo tata białe proszki dobrze reklamował tyle że Filipek nie załapał że to do prania a nie wciągania.
Odpowiedz
3Zgadzam się1Nie zgadzam się
Hanys89,zgłoś
Pan resortowe dziecko najpierw zbiera hajs na chorego po czyn z nim znika i jeszcze jest bezczelny? Komuna w 2024 roku niestety tak wygląda i jej przedstawiciele typu hajzer czy Gessler resortowe dzieci prokuratorów PRL którzy skazywali patriotów i niewinnych ludzi
Odpowiedz
5Zgadzam się0Nie zgadzam się
Kokos,zgłoś
A w Googlach dziwnym trafem znikają negatywne recenzję tego kebaba. Ciekawe. Filipek kręci, krytykuje, i zlewa wszystko i wszystkich. Jak zwykle...
Odpowiedz
10Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 68