Seul nie dał pozwolenia na festiwal LBTQ+ w zwyczajowej lokalizacji.

Festiwal LGBTQ+ w Seulu stracił lokalizację na rzecz chrześcijańskiego koncertu

Źródło zdjęć: © canva
Marta Grzeszczuk,
09.05.2023 11:30

Seoul Queer Culture Festival odbywał się od ponad 20 lat na placu przed ratuszem w Seulu. W tym roku to miejsce przejmie chrześcijańska stacja telewizyjna. Organizatorzy twierdzą, że to dyskryminacja.

Największy południowokoreański festiwal społeczności LGBTQ+ odbywa się w Seulu od 2000 r. Centralnym punktem festiwalu, poza latami pandemii, był zawsze plac przed ratuszem miejskim. W tym roku organizatorzy Seoul Queer Culture Festival (Seulskiego Festiwalu Kultury Queer) nie dostali pozwolenia na zorganizowanie tam zgromadzenia.

O pozwolenie na zorganizowanie tam w tym samym terminie swojego wydarzenia wystąpiła CTS Cultural Foundation i to oni dostali zezwolenie od władz miasta. Christian Television System to koreańska telewizja chrześcijańska. W dniu gdy na placu miał się odbyć Queer Culture Festival zorganizują tam koncert muzyki chrześcijańskiej.

Korea Południowa nie akceptuje społeczności LGBTQ+

Korea Południowa skutecznie kreuje swój międzynarodowy wizerunek jako kraju pięknych, miłych i utalentowanych ludzi, eksportując K-pop i K-drama na cały świat. Dzięki tej kulturowej ekspansji rosną zyski z szow biznesu i turystyki. Jednocześnie Korea pozostaje krajem bardzo konserwatywnym, zarówno w zakresie równouprawnienia płci, jak i stosunku do społeczności LGBTQ+ i innych mniejszości.

Autorka poniższego tiktoka opowiada, że orientacja nieheteronormatywna nie jest akceptowana przez większość społeczeństwa, coming-outy są rzadkością, a osoby queer mogą czuć się swobodnie tylko w nielicznych dedykowanych klubach i barach. Jak podaje portal "CNN" w ankiecie przeprowadzonej w 2017 r. wśród południowokoreańskiej społeczności LGBTQ+ aż 92,6 proc. badanych osób obawiało się konfrontacji z nienawiścią.

trwa ładowanie posta...

Seoul Queer Culture Festival jest więc w Korei Południowej wyjątkową okazją dla społeczności LGBTQ+ do bycia razem i otwartego zaznaczenia swojej obecności w społeczeństwie. Festiwal co roku ściąga zorganizowane rzesze queerfobów, którzy oprotestowują jego istnienie. Poniższy tiktok jest relacją z SQCF w 2022 r.

trwa ładowanie posta...

W wypowiedzi dla serwisu "Reuters" główna organizatorka festiwalu Queer Culture Yang Sun-woo stwierdziła, że decyzja władz miasta ma charakter dyskryminacyjny. "Co roku mamy problem z zarezerwowaniem przestrzeni na festiwal" - powiedziała. Seoul Queer Culture Festival odbędzie się w pod koniec czerwca, ale nie wiadomo jeszcze w jakiej lokalizacji.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 5
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
I dobrze,zgłoś
"orientacja nieheteronormatywna nie jest akceptowana". Azjaci są inteligentniejsi od nas, widać to w każdej dziedzinie. Powinniśmy się od nich uczyć a nie pozwalać tej tęczowej zarazie włazić sobie na głowę. Z resztą co do religii mam podobne zdanie. Skrajności lewicowe i prawicowe to rak który toczy społeczeństwa od pokoleń.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
vesta,zgłoś
żałosne
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się