Na greckich wyspach, w tym na Samos, panują niebezpieczne upały

Fala śmierci i zaginięć turystów w Grecji. Winne są upały?

Źródło zdjęć: © @canva
Marta Grzeszczuk,
17.06.2024 20:00

W ciągu tygodnia na greckich wyspach zmarło trzech turystów. Trwają poszukiwania innych zaginionych. Przez region przetacza się rekordowo wczesna i wysoka fala upałów.

Według greckiego nadawcy Skai News amerykański turysta, który zaginął na wyspie Mathraki, został znaleziony martwy 16 czerwca. To trzecia osoba, która zmarła w ciągu ostatniego tygodnia na greckich wyspach. Kilka wciąż jest uznane za zaginione. 55-letni mężczyzna zniknął ze swojego hotelu na greckiej wyspie w ubiegły wtorek i został znaleziony martwy w niedzielę.

Poszukiwania turystów na greckich wyspach

W sobotę w wąwozie na wyspie Samos odnaleziono ciało 74-latka z Holandii, który wyszedł na samotny spacer w południowo-zachodniej części wyspy. 9 czerwca na wyspie Symi znaleziono zwłoki brytyjskiego lekarza występującego w telewizyjni, Michaela Mosley. Burmistrz wyspy Symi, Lefteris Papakalodoukas, powiedział telewizji Sky News, że Mosley najwyraźniej spadł ze stromego zbocza.

trwa ładowanie posta...

Inny amerykański turysta, 59-letni Albert Calibet, zaginął na wyspie Amorgos. Telewizja ABC News poinformowała, że kilka osób z rodziny i przyjaciół Calibeta udało się do Grecji w celu poszukiwania emerytowanego policjanta, który pochodzi z okolic Los Angeles.

Trwają także poszukiwania dwóch zaginionych turystek na greckiej wyspie Sikinos. W misji ratunkowej biorą udział ochotnicy, strażacy i zespół policyjny z pobliskiej wyspy Ios. Kobiety w wieku 73 i 64 lat przyjechały do Grecji z Francji. Kanał informacyjny Cyclades24 podał, że kobiety przebywały w różnych hotelach, ale mają być ze sobą powiązane.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

ZETKACPER: CHCĘ ZOSTAĆ POLITYKIEM!

W Grecji trwają przedwczesne upały

Zastępca burmistrza ds. turystyki Amorgos, Popi Despotidi, powiedział portalowi iefimerida.gr, że na zniknięcie Calibeta mógł mieć wpływ upał. Stwierdził: "Obecnie na wyspie jest niewiarygodnie gorąco. Rozważamy wszystkie możliwości". W związku z niezwykle wczesną falą upałów w Grecji i temperaturami sięgającymi 44,5°C na Krecie, wydano ostrzeżenie dla odwiedzających ten region Europy.

Grecja od dawna cierpi z powodu intensywnych upałów, ale według krajowych służb meteorologicznych (EMY), nigdy jeszcze nie wystąpiły tak wcześnie w sezonie letnim. Akropol w Atenach i kilka innych miejsc turystycznych zostało zmuszonych do zamknięcia w tym tygodniu po doniesieniach, że ludzie mdleli, czekając w kolejach w upalnych temperaturach.

Źródło: euronews.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Wydra80,zgłoś
Jest tak gorąco, że ludzie rozpływają się w powietrzu.🤡 W Grecji 40 stopniowe upały to nic nadzwyczajnego latem. U mnie na południu Polski pierwszy upalny dzień w tym roku, 31°C. Nihil novi sub sole, ale jak wam płacą za szerzenie paniki, to taka treść artykułu nie dziwi.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się