Prezenterka Sky News umniejszyła sukcesu 13-letniemu mistrzowi Tetrisa

"Wyjdź na zewnątrz". Prezenterka poucza 13-letniego mistrza "Tetrisa"

Źródło zdjęć: © X
Konrad SiwikKonrad Siwik,08.01.2024 11:15

Prezenterka Sky News spotkała się z ostrą krytyką po tym, jak umniejszyła sukcesu 13-letniemu mistrzowi "Tetrisa". Dziennikarka w programie na żywo stwierdziła, że "przejście gry nie jest życiowym celem", a chłopiec powinien "wyjść na zewnątrz".

W zeszłym miesiącu nastolatek z Oklahomy, Willis Gibson, stał się internetową sensacją po tym, jak został uznany za pierwszą znaną osobę, która "ukończyła" oryginalną grę Tetris na NES, docierając do prawdziwego "ekranu śmierci", na którym gra się zawiesza. Wcześniej uważano, że tylko sztuczna inteligencja może tego dokonać.

Dziennikarka Sky News umniejszyła sukces 13-letniemu mistrzowi "Tetrisa"

Media z całego świata opisywały sukces młodego chłopaka. Ich entuzjazmu nie podzieliła jednak 51-letnia dziennikarka Sky News Jayne Secker. Podczas programu na żywo, w którym relacjonowała wygraną Gibsona, umniejszyła sukcesu 13-latkowi i postanowiłą go pouczyć.

Jako matka powiedziałabym po prostu "odejdź od ekranu, wyjdź na zewnątrz, zaczerpnij świeżego powietrza". Pokonanie Tetrisa nie jest celem życiowym

- powiedziała Jayne Secker.

Prezenterka skrytykowana przez członków branży gier

Materiał z transmisji Sky News, uchwycony przez Chrisa Sculliona z VGC, poruszył wielu znanych członków branży gier wideo, którzy nie szczędzili słów krytyki wobec dziennikarki.

trwa ładowanie posta...

"Niesamowite, jak zostało to przedstawione, ponieważ gdyby to był - powiedzmy - dziecięcy mistrz szachowy, wszyscy byśmy świętowali - zaprosiliby nas nawet na Downing Street [londyńska ulica, na której mieści się biuro premiera Wielkiej Brytanii – dop. red.], aby zagrać w szachy" - napisała Bhavina Bharkhada, kierownik ds. komunikacji i kampanii brytyjskiej organizacji branży gier UKIE.

trwa ładowanie posta...

"Przejście Tetrisa nie jest życiowym celem"... tak, dla CIEBIE. Ile rekordów świata ustanowiłaś w wieku 13 lat? Co za małostkowy, zadufany i okropny sposób umniejszania osiągnięć tego dzieciaka. Jako matka byłbym cholernie dumna. To wymagało umiejętności i determinacji, świetna robota!" - skomentowała Becky Frost ze studia Rare.

trwa ładowanie posta...

"Jako tata mogę śmiało powiedzieć, że gdyby mój syn przeszedł nieukończoną wcześniej przez nikogo grę i ustanowił rekord świata w wieku 13 lat, byłbym niesamowicie dumny. Ten komentarz był tak niestosowny i w tak złym guście, że w zasadzie uderzył w dziecko, brak mi słów" - zaiksował Jimmy Bowers menedżer społeczności studia Sumo Digital.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
majki,zgłoś
W jakimś stopniu na pewno ma rację!
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się