x

Dzieci próbują kupić liquidy. Pokazują dowód pobrany z Govu

Źródło zdjęć: © Canva
Oliwia Ruta,
28.03.2024 19:00

Pewna internautka opublikowała w sieci szokujący wpis. Żali się użytkownikom portalu X, że dzieci próbują nowej taktyki na kupowanie liquidów. Sprzedawczyni nie daje się nabrać na fejkowe dowody osobiste. W jaki sposób młodzież chce obejść system?

Liquidy to płyny używane do wypełniania zbiorników lub wkładów e-papierosów. Są podstawową substancją, która podgrzewana tworzy aerozol do inhalacji. Główne składniki liquidów to propylen glikol oraz gliceryna roślinna. Propylen glikol działa jako nośnik - przenosi aromaty oraz nikotynę. Z kolei gliceryna roślinna zwiększa ilość pary oraz wpływa na konsystencję i smak liquidu.

Dodatkowo liquidy zawierają aromaty, które nadają im różnorodne smaki - począwszy od owocowych po mentolowe. Są one starannie dobrane, aby dostarczyć użytkownikowi przyjemne doświadczenie podczas wdychania pary. Należy pamiętać, że e-papierosy są szkodliwe dla zdrowia. Pod postacią kolorowych opakowań i przyjemnych smaków, ukryte są przewlekłe choroby najczęściej płuc.

E-papierosy coraz popularniejsze wśród młodzieży

Od dłuższego czasu media trąbią o szkodliwości papierosów elektronicznych. Młodzież zachęcona atrakcyjnym wyglądem oraz zapachami, chętnie sięga po używkę. Wiele rodziców nie zdaje sobie sprawy, że maszyny przypominające kolorowe markery sieją spustoszenie w młodych organizmach. W internecie pojawia się coraz więcej apeli do sprzedawców, aby nie udostępniali niepełnoletnim papierosów elektronicznych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

HEJT W INTERNECIE: VIBEZ x SEXEDPL

Internautka pracująca w sklepie nie przyjmuje podrobionych dowodów

Pewna internautka udostępniła w sieci wpis. Na portalu X żali się, że mnóstwo dzieci próbuje kupić płyny niezbędne do palenia e-papierosów. Sprzedawczyni zapewnia, że nie sprzedaje nastolatkom liquidów.

trwa ładowanie posta...

Dziewczyna podzieliła się z internautami zabawną historią. W poście napisała: "g*wniarzeria zrespiła mi się w sklepie po liquidy, a jak zapytałam o dowód, to dzieciak pokazał mi dosłownie to:". Internautka załączyła również zdjęcie modelowego dowodu osobistego porannego z rządowej strony Gov.pl. Najwyraźniej młodzież liczy na naiwność sprzedawców. Całe szczęście nie wszyscy ignorują zdrowie nastolatków.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0