Ewa Zajączkowska-Hernik ostro o opozycji

Konfederatka atakuje posłanki opozycji. Grzmi: "zamordyzm!"

Źródło zdjęć: © East News
Maja Kozłowska,
09.11.2023 14:30

Ewa Zajączkowska-Hernik odniosła się do sprzeciwu opozycji wobec powołania posła Konfederacji na wicemarszałka Sejmu. Przypomniała czasy pandemii.

W mediach aż buzuje od nieoficjalnych doniesień z Sejmu. Kontrowersje wzbudza wybór wicemarszałków. Niepotwierdzone informacje głoszą, że kandydat Konfederacji nie otrzyma stanowiska.

Zwyczajowo tylko kluby parlamentarne mają swoich przedstawicieli w postaci wicemarszałków Sejmu. Nie jest to jednak sztywny, oficjalny wymóg, tak samo jak w przypadku desygnowania premiera, który teoretycznie powinien zostać wskazany przez większość parlamentarną.

Z racji, że Konfederacja nie utworzyła klubu parlamentarnego (nie ma żadnego przedstawiciela w Senacie), nie podlega pod zwyczaj wyboru wicemarszałka Sejmu.

Ewa Zajączkowska-Hernik oburzona. Z wściekłości zaczęła postować na X

Polsat News podaje, że w tej kadencji Sejmu zostanie wybranych pięciu wicemarszałków: dwóch z KO i po jednym z PiS, Lewicy i Trzeciej Drogi. Stanowiska ma nie otrzymać Krzysztof Bosak, kandydat wskazany przez Konfederację.

Posłanki opozycji - Monika Wielichowska (KO) oraz Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Lewica) wprost powiedziały, że nie poprą Krzysztofa Bosaka. ADB stwierdziła, że "Konfederacja nie mieści się w ramach demokratycznej debaty" oraz podkreśliła, że podczas ubiegłej kadencji Krzysztof Bosak był jednym z posłów najrzadziej obecnych podczas głosowań. Wielichowska dodała, że Konfederacja jest zbyt małym klubem oraz uwypukliła, że stanowisko partii w wielu kwestiach odbiega od postulatów opozycji.

Sprzeciw partii koalicyjnych oczywiście spotkał się z odpowiedzią zirytowanych zwolenników Konfederacji. Wśród nich jest m.in. Ewa Zajączkowska-Hernik, która uaktywniła się na portalu X (Twitter).

trwa ładowanie posta...

Ewa Zajączkowska-Hernik. Zamordyzm i segregacja

Działaczka Konfederacji odniosła się m.in. do wpisu Tomasza Treli (Lewica), który dosadnie podkreślił, że nie wyobraża sobie osób o "brunatnych" poglądach w prezydium Sejmu. Warto dodać, że Konfederacja na swoich listach miała wielu kandydatów, do których można by śmiało przykleić łatkę tzw. "szurów".

Ewa Zajączkowska-Hernik wypomina Treli "segregację na podstawie paszportu szczepionkowego". Działaczka Konfederacji nie kryje się z tym, że jest jedną z osób, o których pisze poseł Trela.

trwa ładowanie posta...

Zajączkowska-Hernik podsumowała także wystąpienie Moniki WielichowskiejAgnieszki Dziemianowicz-Bąk. Krótko nazwała je zamordystkami.

Bo to faktycznie dziwne - sprzeciwiać się dawaniu przestrzeni osobom o, lekko mówiąc, kontrowersyjnych i skrajnie radykalnych poglądach?

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 11
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 27
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 12
  • emoji kupka - liczba głosów: 6
Alojzy,zgłoś
Nie wiem dokładnie jakie możliwości daje wicemarszałek, ale jeśli mogą coś przegłosować to po co Konfederacja ma być języczkiem u wagi, jeśli wiadomo, że ciąży w stronę PIS. Druga rzecz to nie wpuszczą się ludożerców na salony. Najpierw muszą dorosnąć.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Frank,zgłoś
Dodatek do mężczyzn to raczej nie powinien zabierać głosu, konfederacja i wszystko jasne
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się
Coś co jest dobytkiem chyba nie powinno nas pouczac
Odpowiedz
7Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 24