NASA planuje osiedlić ludzi na Księżycu

Domy na Księżycu. Czy NASA ziści swój plan?

Źródło zdjęć: © Canva
Oliwia Ruta,
12.10.2023 17:00

Mieszkanie na Księżycu brzmi abstrakcyjnie, natomiast w niedalekiej przyszłości może stać się realne. Naukowcy z NASA już snują pierwsze plany. Czy ich rozpoznawcza podróż na Księżyc będzie przełomowa?

Świat idzie nieprzerwanie do przodu. Na przestrzeni ostatnich 50 lat nastąpił intensywny rozwój techniki. Codziennie wynajdywane są nowe rozwiązania aktualnych problemów. Drogę świeżych możliwości otwierają dla nas naukowcy. Już jakiś czas temu pojawił się pomysł, aby osiedlić się na Księżycu. Do tej pory były to tylko plany, natomiast obecnie NASA rozpoczyna misję rozpoznawczą w miejscu przyszłego życia.

Cywilne mieszkania na Księżycu

NASA rozpoczyna proces rozpoznawczy. Astronauci mają wrócić na Księżyc, aby zebrać informacje potrzebne do wybudowania tam pierwszych domów. Do 2040 r. NASA ma w planach wybudowanie pierwszego oddziału na powierzchni Księżyca. Mieszkania będą przeznaczone dla całego społeczeństwa.

NASA planuje osiedlić ludzi na Księżycu
NASA planuje osiedlić ludzi na Księżycu (Canva)

Od dłuższego czasu dochodzą do nas słuchy o coraz to nowych rzeczach wydrukowanych przy użyciu drukarki 3D. Naukowcy z NASA także postanowili skorzystać z atrakcyjnego rozwiązania. Ludzie odpowiedzialni za misję powrotu na Księżyc, zdecydowali się użyć drukarki 3D i materiału księżycowego do stworzenia konstrukcji domów.

NASA planuje osiedlić ludzi na Księżycu
NASA planuje osiedlić ludzi na Księżycu (Canva)

Źródło: Complex

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0