NASA nie wyklucza istnienia istot pozaziemskich

NASA o istotach pozaziemskich. Nowy raport intryguje

Źródło zdjęć: © canva / canva
Weronika Paliczka,
15.09.2023 13:30

Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej przedstawiła raport, w którym poddaje analizie setki przypadków napotkania UFO. Według dokumentu nie można jednoznacznie wykluczyć istnienia istot pozaziemskich.

Sonda NASA badająca setki obserwacji UFO pomogła stwierdzić, że nie ma dowodów na to, że to istoty pozaziemskie są odpowiedzialne za niejasne zjawiska, ale agencja kosmiczna również nie mogła wykluczyć tej możliwości. Długo oczekiwany raport nie przyniósł ostatecznych odpowiedzi dotyczących obecności obcych cywilizacji.

Badania nad anomaliami zwiększają tempo

W raporcie NASA poinformowało, że naukowcy zatrudnieni w organizacji planują badać to, co nazywają UAP (Niezidentyfikowanymi Anomaliami Fenomenalnymi) za pomocą ulepszonej technologii i sztucznej inteligencji. Administrator NASA, Bill Nelson, powiedział, że Amerykańska Agencja Kosmiczna nie tylko będzie prowadzić badania możliwych incydentów związanych z UAP, ale będzie także udostępniać dane z większą przejrzystością tak, aby były zrozumiałe dla wszystkich zainteresowanych.

Raport, opiewający na 36 stron, zawiera wiele danych technicznych i naukowych. Dla wszystkich zainteresowanych obecnością istot pozaziemskich najważniejsza jest jednak ostatnia strona dokumentu. Napisano na niej, że nie ma powodu, aby wnioskować, że za anomaliami związanymi z UAP stoją obcy, jednak: "te obiekty musiały podróżować przez nasz układ słoneczny, żeby tu dotrzeć".

trwa ładowanie posta...

Mimo że dokument nie wniósł niczego do teorii dotyczących istnienia życia pozaziemskiego, NASA nie wykluczała możliwości "potencjalnie nieznanej technologii obcych działającej w atmosferze Ziemi".

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0