DeeJayPallaside narzeka na PKP

DeeJayPallaside narzeka na PKP. "84 min opóźnienia"

Źródło zdjęć: © Marek Bazak / East News, Instagram
Konrad SiwikKonrad Siwik,15.05.2024 17:30

Opóźnienia pociągów mogą dać w kość podróżującym. Przekonał się o tym DeeJayPallaside, który wybrał się w podróż PKP. Jego pociąg był opóźniony o 84 minuty, a youtuber miał problem ze złożeniem wniosku o zwrot kosztów biletu.

Daniel Artur Pawlak, znany w sieci jako "DeeJayPallaside" lub "Żiżej", wybrał się we wtorek 14 maja w podróż życia. Tak przynajmniej można było wywnioskować z jego relacji, w której zachęcał obserwatorów do zgadywania, dokąd zmierza. Ciekawskim odpowiadamy, że ruszył z Poznania, gdzie mieszka, do Warszawy. I o ile nie jest to jakaś karkołomna wyprawa, o tyle PKP mogą dostarczyć podczas niej różnych wrażeń.

Darmowy kontent dla stópkarzy w PKP

Niedawno pisaliśmy, że ciepłe miesiące oraz większa liczba podróżnych w PKP wiążą się ze zwiększonym prawdopodobieństwem występowania zjawisk, których nie da się logicznie wyjaśnić. Kanapki z tuńczykiem jedzone w przedziale w 30-stopniowym upale to tylko jeden z przykładów. Innym jest częstsze rozbieranie się współpasażerów, a nawet dostarczanie przez podróżujących darmowego kontektu dla stóparzy.

Nie dla wszystkich jednak taki widok jest odpowiedni w przedziałach PKP. Szczególnie mogą ucierpieć na tym osoby cierpiące na podofobię. A tak na poważnie trzymanie stóp na stołach jest zjawiskiem skrajnie obrzydliwym i niehigienicznym. W końcu kolejni pasażerowie mogą przy nich jeść czy pracować.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

JULIA ŻUGAJ spełniła już WSZYSTKIE SWOJE MARZENIA?

Pociąg Żiżeja spóźniał się 84 minuty

Zostawmy jednak śmierdzące przekąski czy eksponowanie stóp i skupmy się na problemie, za który nie odpowiadają pasażerowie, a PKP. Mowa oczywiście o opóźnieniach pociągów, które mogą uprzykrzyć życie bardziej niż niewychowani współpasażerowie. Jednym z klientów PKP, który doświadczył tego problemu, jest DeeJayPallaside.

- Powiem wam, bardzo fajnie się jeździ tymi pociągami, że aż wcale. 84 minuty opóźnienia, musiałem wziąć zupełnie inny pociąg, więc zgadujcie w poprzedniej relacji, dokąd jadę. A właściwie dokąd na razie nie jadę… PKP - skarżył się na relacji youtuber.

trwa ładowanie posta...

Reklamacja dopiero po odbytej podróży?

W podobnym przypadkach podróżujący mogą wypełnić i złożyć formularz reklamacyjny z wnioskiem o "odszkodowanie za opóźnienie pociągu" lub "zwrot należności za niewykorzystany przejazd/przewóz". Tak też postanowił uczynić Żiżej.

- A wiecie, co jest najlepsze? Że stałem na peronie, o godzinie 13:18 miał odjeżdżać mój pociąg i stałbym tam pewnie jeszcze kolejne x minut, gdyby nie fakt, że sprawdziłem, iż 84 minuty opóźnienia ma pociąg. Poszedłem do okienka, zapytałem. Reklamacja, nowy bilet, 14:53 odjeżdżam nowym (pociągiem - przyp. red.), więc trzymam kciuki, żeby się udało - relacjonował.

Po zakupie nowego biletu DeeJayPallaside chciał złożyć wniosek o zwrot kosztów za poprzedni bilet. - Ale w okienkach nic nie wiedzą. Poszedłem do jednego pana, dał mi formularz, idę do innej pani i ta pani mówi, że dopiero po odbytym przejeździe mogę ten formularz wypełnić i oddać - wyjaśnił.

- Ja współczuję każdemu, kto jeździ pociągami i musi się z tego typu problemami borykać. Ja wiem, że to jest codzienność PKP, ale ja pi*rdzielę, no tragedia, tragedia - skwitował DeeJayPallaside.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 3
2222,zgłoś
Arturek głupoty pisze
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
Okrutny,zgłoś
Dziwna historia. O 13.18 do Warszawy odjezdza IC Podlasiak, nastepny o 14.53 jest EIC Berlin Warszawa Express. Czyli Podlasiak odjedzie wczesniej mimo 84 min opoznienia bo roznica w planowych odjazdach tych pociagow to 95 min. Co prawda EIC zatrzymuje sie na mniejszej ilosci stacji i w tym przypadku powinien byc ok 15 min przed Podlasiakiem w Warszawie ale nie wiem czy jest sens placic blisko 100 zl wiecej za bilet.
Odpowiedz
3Zgadzam się0Nie zgadzam się