Czy zakola zmniejszają atrakcyjność? Sprawdził, co myślą Zetki
Zakola. Temat, który dla wielu mężczyzn leży gdzieś pomiędzy siwieniem a łysieniem. Pewien tiktoker, który sam ma zakola, zapytał młodych przechodniów, czy faktycznie odbierają mężczyznom atrakcyjność.
Twórca cyfrowy Rafał Kalisz postanowił wyjść na ulice i sprawdzić, co młodzi ludzie myślą o zakolach. Uzbrojony w mikrofon i uśmiech podszedł do pierwszej przechodzącej dziewczyny. Zapytał ją, czy według niej zakola zmniejszają atrakcyjność u mężczyzn. Odpowiedź była zaskakująco szczera:
Podobne
- Straszne, ile złapał kleszczy. Wystarczył krótki spacer
- Oglądają go miliony fanów. Usłyszał przerażającą diagnozę
- Fagata ma za dużo testosteronu. Boi się o swoją przyszłość?
- Co jest zabawnego w obciętych głowach? Kontrowersyjny rysunek w "Polityce"
- Friz zdradził, co się dzieje z Chmurką. Fani oskarżali go, że zaniedbuje psa
- Zależy, czy widać, czy nie, ale w sumie trochę tak - przyznała z lekkim uśmiechem, po czym Rafał, z przymrużeniem oka, zapytał: - A jak oceniasz moje?. Dziewczyna chwilę się zastanowiła, po czym odpowiedziała: - Mogło być gorzej. Tiktoker przyjął to z dystansem.
Chłopaki łączą się "w zakolach"
Pierwszy napotkany chłopak natomiast szybko połączył się z tematem: - Chłopie, sam je mam. Sam je pielęgnuję - odpowiedział, dając do zrozumienia, że zakola to dla niego coś, z czym po prostu trzeba żyć i... dbać o nie.
Druga napotkana dziewczyna była bardziej bezpośrednia: - Dla mnie tak, dla mnie tak - odpowiedziała, twierdząc, że zakola wpływają na atrakcyjność faceta. Jej kolega miał inne zdanie. Dał do zrozumienia, że zakola mogą być akceptowalne, a nawet z dumą je pokazał. - Jako że ja też mam - powiedział z uśmiechem.
Zakola - po prostu naturalna kolej rzeczy?
Jednak nie wszystkie dziewczyny były tak surowe. Trzecia, której Rafał zadał pytanie, miała bardziej wyrozumiałe podejście: - Osoba, która ma zakola, nie ma na to wpływu i jest to taka rzecz naturalna - zauważyła.
I wreszcie, ostatnia dziewczyna miała bardzo oryginalne podejście: - Nie, jakby według mnie zakola nic nie zmieniają. Ważniejszy jest tak naprawdę charakter. Ja na przykład mam wielkie lotnisko (czyt. czoło), więc... - stwierdziła. Z humorem pokazała, że sama uważa, iż ma pewne "defekty" związane z wyglądem, ale dla niej liczy się coś zupełnie innego.
Zakola - co na to nauka?
Zakola to przede wszystkim objaw męskiego łysienia typu androgenowego, które jest uwarunkowane genetycznie. Naukowcy twierdzą, że około 70 proc. mężczyzn doświadcza w pewnym stopniu utraty włosów, a zakola są jednym z pierwszych sygnałów, że czupryna zaczyna się przerzedzać. Proces ten często zaczyna się już w wieku 20-30 lat, a jego tempo zależy od poziomu hormonów i predyspozycji genetycznych.
Dla jednych mężczyzn zakola mogą być powodem do zmartwień, inni przyjmują je z dystansem i humorem. Niektórzy decydują się na golenie głowy na łyso, co również stało się modnym i akceptowanym wizerunkiem. Wielu celebrytów, takich jak Jason Statham czy Bruce Willis, udowadnia, że zakola nie odbierają męskości ani atrakcyjności - wręcz przeciwnie.
Popularne
- To oni pozwali Sylwestra Wardęgę. Lista jest bardzo długa
- W 12 godziny spała z 1000 facetów. Onlyfansiara twierdzi, że pobiła rekord
- Dubajska czekolada trafiła do Żabki. Limitowana i ekstremalnie droga
- AI Iga Świątek wali szoty w reklamie pubu Mentzena. Będą pozwy?
- "Fazolandia" sprzedana. Koniec marzenia słynnego youtubera
- Jelly Frucik spał z Wojtkiem Golą? Żaden 20-stronnicowy dokument tego nie wymaże
- Dawid Podsiadło z AliExpress. Hubert jak Maciej Musiał - też posprząta mieszkanie
- Merch Drwala 2025 nadchodzi. Trzy daty, które lepiej zapamiętaj
- 19 stycznia krytyczną datą dla TikToka. MrBeast zabrał głos