Jak długo można czekać na zaręczyny?

"Ciśnienie na pierścionek"? Niedoszłe zaręczyny tiktokerki

Źródło zdjęć: © canva
Marta Grzeszczuk,
28.05.2024 08:00

Tiktokerka, która jest od sześciu lat w związku, wróciła rozczarowana z wakacji, w trakcie których spodziewała się zaręczyn. Jej filmik wywołał dyskusję w mediach społecznościowych na temat tego, kto, kiedy i w jaki sposób powinien się oświadczyć.

Tiktokerka publikajująca jako Wiktoria zdobyła wiralową popularność nagraniem, w którym dzieli się rozgoryczeniem w związku z postepowaniem swojego wieloletniego partnera. Młoda kobieta jest niezadowolona, że jej wybranek nie oświadczył się w trakcie wakacji, z których właśnie wrócili.

Tiktokerka była rozczarowana brakiem zaręczyn

Filmiki jest opatrzony tekstem: "Jak myślicie, że jesteście przegrywami, to ja właśnie wróciłam z wakacji życia - bez pierścionka na palcu". Wiktoria dodała: "Jesteśmy sześć lat razem. Była miejscówka moich marzeń - łódka w Central Parku. Byłam przekonana, że klęknie". W innym poście tiktokerki rzeczywiście można zobaczyć ją w jasnej sukience na łódce w Central Parku w Nowym Jorku.

trwa ładowanie posta...

W opisie Wiktoria zaznaczyła: "Dodam tylko, ze ostatnio temat się przewijał". Osoby komentujące nie czuły potrzeby oszczędzania uczuć rozczarowanej kobiety. Najpopularniejszy komentarz pod jej filmikiem to: "Eh, znam takich. Po rozstaniu oświadczy się następnej w kilka miesięcy".

Pojawiły się również liczne rady dla autorki klipu. Jedna z użytkowniczek napisała: "Myślę, że problemy facetów z oświadczeniem się pojawiły się, kiedy zaczęli mieszkać z dziewczynami bez ślubu. Ja mojemu sprawę postawiłam jasno - zamieszkamy razem po ślubie. Oświadczył się szybko". Nie wszyscy zgodzili się z takim postawieniem sprawy, inna kobieta odpowiedziała: "Mój mąż oświadczył się po roku związku, który zaczął się wspólnym mieszkaniem. Jak facet chce to zrobi to. Tu jest tylko i wyłącznie kwestia chęci".

Czy "ciśnienie na pierścionek" ma sens?

Filmik Wiktorii dotarł również na portal X. Osoba, która go opublikowała zapytała: "Ej dziewczyny, takie pytanie z ciekawości. Skąd u Was takie ciśnienie na pierścionek?". Dwa tysiące osób zgodziły się z komentarzem: "Generalnie to ja np. sobie nie wyobrażam być w związku 5-8 letnim bez zaręczyn, oczywiście jako osoby dorosłe. Zaręczyny to według mnie etap wyżej w związku i taka pewność, że ten facet chce z tobą budować coś więcej. Bez ślubu da się żyć, ale jednak ten pierścionek jest ważny".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mestosław: "Ślub wezmę w Brazylii i... w Polsce". Gdzie zamieszka z mężem i dzieckiem?

Jednak trzykrotnie więcej lajków zebrało stanowisko: "Ale mnie to wk***ia. Ona nie mogła mu się oświadczyć i dać mu nie wiem, jakiegoś miecza, czy innego symbolu miłości. Czemu presją ma być na nas, facetach? Ja bym chciał dostać taki zaje***ty miecz i być jak rycerz namaszczony".

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 5
wstyd,zgłoś
Za te jej wywody w Internecie zasługuje nie na pierścionek tylko na mopa i wiadro wody.
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
tyle,zgłoś
on też chciał żebyś klęknęła, to być może dostała byś ten pierścionek
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się