Chciała nagrać trend z TikToka. Skończyła z oparzoną twarzą

Chciała nagrać trend z TikToka. Poparzyła sobie całą twarz

Źródło zdjęć: © vibez / canva, tiktok
Weronika Plucińska,
31.05.2023 07:00

Trendy na TikToku zmieniają się z dnia na dzień. Niektóre z nich są bezpieczne, za to inne mogą spowodować znaczny uszczerbek na zdrowiu. 37-letnia kobieta chciała nagrać film do jednego z trendów. Nie skończyło się to tak, jak chciała.

TikTok to platforma, na której użytkownicy udostępniają różne nagrania. Często powstają trendy. W ostatnich tygodniach popularność zdobywają filmy, na których ludzie gotują jajka w kuchence mikrofalowej. 37-letnia Shafia Bashir również chciała dołączyć do tego trendu, jednak nie wszystko poszło po jej myśli.

Kobieta ostrzega przed gotowaniem jajek w mikrofali

37-letnia mama jedynaka postanowiła zrobić jajko w koszulce. W tym celu skorzystała ze wskazówki, którą zobaczyła na TikToku. Wlała odrobinę wrzącej wody do kubka, a następnie dodała do niej jajko. Naczynie włożyła do kuchenki mikrofalowej na kilka minut i czekała aż się ugotuje.

Po chwili wyjęła kubek, ale gdy chciała wyciągnąć gotowe jajko, nie spodziewała się tego, co się wydarzy. Położyła zimną łyżkę na jajku, a ono wybuchło, trafiając gorącymi elementami na prawą stronę twarzy kobiety.

Shafia przyznawała w późniejszych filmach na TikToku, że była w agonii. Mówiła, że nigdy wcześniej nie odczuwała takiego bólu. 37-latka udała się na ostry dyżur, gdzie opatrzono jej oparzenia. Kobieta twierdziła, że 12 godzin po zdarzeniu rany nadal były bolesne.

trwa ładowanie posta...

"Nie chcę, żeby ktokolwiek też przez to przechodził"

Oparzenia się zagoiły, ale kobieta cały czas ostrzega internautów. Prosi ich, aby dwa razy pomyśleli zanim spróbują tego sposobu na gotowanie jajek.

- Po prostu nie chcę, aby ktokolwiek inny przez to przechodził, ponieważ jest to popularne na TikToku... To był najbardziej rozdzierający ból w moim życiu - przyznaje w jednym z filmów na platformie społecznościowej.

British Medical Journal dowiedział się o przypadku Shafii. Stwierdził, że kuchenki mikrofalowe powinny wyświetlać ostrzeżenia o wybuchających jajkach. Potwierdził to faktem, że osłonka jajek zatrzymuje ciepło. Po ugotowaniu ich w skorupkach w mikrofalówce, jajka będą się gotować w środku, a jakiekolwiek zakłócenia mogą spowodować wybuch.

Jest też pozytywna strona wybuchu jajka na twarz

37-latka przyznała na TikToku, że doznała traumy i nigdy więcej nie zje jajka. Dostrzegła jednak zabawną stronę tego, co ją spotkało. Nagrała film na platformę społecznościową.

- Zrobiłam Piękną i Bestię i Tony'ego Montanę ze Scarface, z poparzeniem. Moi obserwatorzy myśleli, że to filtr - mówiła Shafia na TikToku.

źródło: independent.co.uk

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0