Caroline Derpienski zdradza, czy chciałaby spotkać się z Katarzyną Nosowską

Caroline Derpienski domaga się przeprosin. Spotka się z Nosowską? [EXCLUSIVE]

Źródło zdjęć: © Instagram
Maja Kozłowska,
13.07.2023 18:32

Caroline Derpienski pozwała Danone o 50 mln zł za reklamę z Katarzyną Nosowską. Influencerka żąda przeprosin i jest gotowa walczyć o swoje.

Kiedy sieć obiegła reklama napojów Alpro, w której Katarzyna Nosowska sparodiowała infleuncerkę Caroline Derpienski, internet zawrzał. Część osób od razu rozpoznała, kto jest ofiarą "żartu" artystki. Niektórzy byli zachwyceni Nosowską udającą Derpienski, inni z kolei uznali reklamę za zbyt mocną i krytykowali jej humor, uznając go za jarmarczny i niebezpiecznie bliski hejtowi.

Celebrytka natychmiastowo odpowiedziała na reklamę i za pośrednictwem Instagrama poinformowała obserwujących, że zamierza podjąć kroki prawne przeciwko firmie Danone. Derpienski zażądała oficjalnych przeprosin oraz zadośćuczynienia w wysokości 50 mln zł na wybrany przez nią cel społeczny. Swoje roszczenia argumentowała naruszeniem dóbr osobistych. Stwierdziła, że reklama z Nosowską to "przejaw hejtu, mowy nienawiści i gaslightingu".

Firma Danone w komentarzu dla serwisu "Wirtualne Media" zaznaczyła, że Katarzyna Nosowska samodzielnie tworzy materiały, które powstają w ramach ich współpracy.

Katarzyna Nosowska w kontrowersyjnej reklamie parodiuje Caroline Derpienski
Katarzyna Nosowska w kontrowersyjnej reklamie parodiuje Caroline Derpienski (Instagram - Katarzyna Nosowska)

Caroline Derpienski nie odpuszcza - stoi w obronie ofiar hejtu

Spór Nosowska kontra Derpienski z biegiem czasu przybiera na sile. Poprosiliśmy celebrytkę o skomentowanie konfliktu z artystką.

"Przez ten proces - będę rzeczniczką wszystkich tak brutalnie hejtowanych; radykalne środki zaradcze, bo hejt jest czymś złym, czymś co kształtuje złe obyczaje. Chciałabym też obalić mit, że reklama jest z gruntu nietyczna" - mówi influencerka w ekskluzywnym komentarzu dla portalu vibez.pl.
trwa ładowanie posta...

Czy liczysz, że naprawdę uda ci się wygrać 50 mln zł, czy jednak jesteś skłonna iść na ugodę?

Caroline Derpienski: Jestem zdecydowana, by walczyć, bo podejmuje walkę w niezwykle ważnej kwestii. Ta sprawa dotknęła mnie osobiście, ale tak naprawdę hejt dotyczy setek tysięcy osób i rujnuje relacje międzyludzkie.

Brak reakcji w takich sytuacjach w moim odczuciu stanowi milczące przyzwolenie na coś, co jest po prostu niedopuszczalne. Dlatego waga tej sprawy skłoniła mnie do zdecydowanej reakcji prawnej i powierzenia ochrony moich dóbr osobistych kancelarii.

Chciałabyś się spotkać z Katarzyną Nosowską 1:1 i porozmawiać?

Caroline Derpienski: Problemem nie jest moja osobista relacja z Panią Katarzyną Nosowską, a więc nie widzę tu przeciwwskazań.

Liczysz ze Katarzyna Nosowska cię przeprosi?

Caroline Derpienski: Wiesz co, ja na jej miejscu tak bym zrobiła. Tym nie mniej, uważam, że tak naprawdę autorem przeprosin powinien być zupełnie kto inny.

Cenisz dorobek artystyczny Katarzyny Nosowskiej?

Caroline Derpienski: Mówiąc wprost, nie znam jej całego dorobku artystycznego, dlatego chyba nawet nie powinnam go oceniać. Jak widać na moim przykładzie, można bardzo łatwo, bezkrytycznie i bez znajomości drugiej osoby oraz jej dorobku, wykreować krzywdzący obraz.

Katarzyna Nosowska w żaden sposób nie odniosła się do żądań Caroline Derpienski. Z niecierpliwością czekamy na ruch artystki.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 72
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 9
Primadonka,zgłoś
Karolina ma chyba strita tak się jej przygladnelam i rozjeżdżają jej się oczy jedno na Maroko drugie na Kaukaz te 50 tys to ja na jej miejscu bym na operacje oczu żeby to jakoś wszystko wyglądało, ale z drugiej strony może jej tak lepiej ma większe pole widzenia
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się
demon,zgłoś
Hejka Zeby być kimś to trzeba mieć to coś a ta Pani oprócz dużego biustu nie ma nic do zaoferowania Cóż liczy na drapane i się przejedzie Dla mnie to jest totalne zero do kwadratu. A nasze pismaki już nie mają innych tematów
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
Arleta,zgłoś
A ta pani o wysokonegocjowalnym afekcie ma jakieś dobra osobiste? Poza walorami seksualnymi?
Odpowiedz
3Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 8