Kontrowersyjna relacja Vanessy Rojewskiej

Auschwitz i "She Doesn't Mind" w tle. Vanessa Rojewska przesadziła?

Źródło zdjęć: © Instagram
Konrad SiwikKonrad Siwik,28.05.2024 15:15

Vanessa Rojewska wywołała falę oburzenia po opublikowaniu relacji na Instagramie, na której jedzie na rowerze wzdłuż ogrodzenia byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Nagranie wzbudziło kontrowersje z powodu skąpego ubioru influencerki oraz muzyki w tle - utworu Seana Paula "She Doesn't Mind".

Vanessa Rojewska to młoda i popularna postać w mediach społecznościowych, znana przede wszystkim z działalności w modelingu, tańcu oraz aktorstwie. 19-latka szybko zdobyła rozpoznawalność dzięki swoim aktywnościom na Instagramie oraz TikToku, gdzie zgromadziła setki tysięcy obserwujących​.

Rojewska od najmłodszych lat trenowała taniec towarzyski, a swoje umiejętności taneczne prezentuje również w mediach społecznościowych. W 2019 r. zadebiutowała na dużym ekranie, występując w filmie "Futro z Misia". Obecnie kontynuuje rozwój kariery aktorskiej, biorąc udział w różnych produkcjach filmowych i telewizyjnych​.

Kontrowersyjna relacja Vanessy Rojewskiej

W ostatnich dniach Vanessa znalazła się w centrum uwagi po opublikowaniu na Instagramie relacji, która wywołała szerokie oburzenie wśród internautów. Nagranie przedstawiało ubraną w krótkie szorty i skąpy top Rojewską jadącą na rowerze wzdłuż ogrodzenia byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. W tle słychać taneczny utwór Seana Paula "She Doesn't Mind".

Relacja Rojewskiej na Instagramie spotkała się z natychmiastową krytyką. Internauci byli oburzeni nie tylko samą obecnością influencerki w takim miejscu w skąpym stroju, ale również wyborem muzyki. Wiele osób uznało to za brak szacunku dla miejsca, które jest symbolem jednego z najstraszniejszych okresów w historii ludzkości.

Czy takie story z obozem koncentracyjnym w Auschwitz w tle z taką muzyczką jest cool, czy nie jest cool?

- zastanawia się użytkownik X maskyo, który podał dalej relację Vanessy.
trwa ładowanie posta...

Pod pytaniem pojawiła się masa negatywnych odpowiedzi. "Nie na miejscu bardzo; To jest k***a brak jakiegokolwiek szacunku; Niesmaczne, obrzydliwe, atencyjne, nie wiem co jeszcze; Wątpię, że ona chciała, żeby wyszło niesmacznie. Po prostu jest głupia i pewnie nawet nie wie, co tam się działo; Ciężko od niej wymagać, żeby wiedziała, co jest w dobrym smaku, a co nie jest. Te gwiazdki oderwane od rzeczywistości mało wgl co ogarniają. Liczy się, żeby dać spoczko nutkę na relacje i git" - to tylko część z licznych komentarzy.

Relacja zniknęła, ale niesmak pozostał

Sądząc jednak po doborze utworu przez Rojewską, najwyraźniej takie połączenie "jej nie przeszkadza". Vanessa jeszcze nie skomentowała publicznie tych zarzutów. Nagranie zniknęło z jej konta, ale kopie już krążą po internecie, podsycając dalszą dyskusję na temat odpowiedzialności influencerów i granic w social media.

Auschwitz-Birkenau, położony w Oświęcimiu, to największy z niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych i zagłady, działający podczas II wojny światowej. Stał się symbolem Holokaustu, gdzie życie straciło ponad milion osób, głównie Żydów, ale także Polaków, Romów i innych narodowości. Dziś miejsce to służy jako muzeum i miejsce pamięci, odwiedzane przez miliony ludzi z całego świata, pragnących oddać hołd ofiarom nazistowskiego terroru​.

Incydent z udziałem Vanessy Rojewskiej pokazuje, jak ważne jest, aby osoby publiczne i influencerzy zdawali sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka wiąże się z ich zasięgiem i wpływem. Wizyta w miejscach takich jak Auschwitz-Birkenau wymaga szczególnej wrażliwości i szacunku, aby nie urazić pamięci tych, którzy tam zginęli, ani nie zranić osób, które odwiedzają to miejsce, by oddać hołd ofiarom Holokaustu.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 25
  • emoji ogień - liczba głosów: 9
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 67
  • emoji smutek - liczba głosów: 18
  • emoji złość - liczba głosów: 146
  • emoji kupka - liczba głosów: 638
Voxxy1stSimp,zgłoś
Ona ma nie po kolei w głowie XD
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
anka,zgłoś
Głupia to mało powiedziane. Spytajcie czy była kiedyś w środku i w Muzeum Pamięci ? Powinni tam byc wszyscy młodzi ludzie , żeby zrozumieli że dobre i beztroskie życie może zniknąć tak jak tym ludziom za drutami, i że od nich też wiele zależy nie tylko bezmyślne lansowanie się w sieci.
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
Szczery Koleś,zgłoś
Zrobiła to specjalnie, by o niej mówiono i durnie się nabrali i mówią. Osiągnęła cel.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 315
Komentarze (315)
Powrót