Barbara Nowak o aborcji

Barbara Nowak o słowach Jany Szostak. "Aborcja mordem rytualnym"

Źródło zdjęć: © Twitter - Barbara Nowak / Canva, Twitter, YouTube
Natalia Witulska,
24.08.2023 13:15

Barbara Nowak po raz kolejny zabrała głos w sprawie aborcji. Tym razem skomentowała wypowiedź polsko-białoruskiej aktywistki Jany Szostak. Padły mocne słowa.

Barbara Nowak to nauczycielka historii i wieloletnia radna miasta Krakowa, od 2016 r. małopolska kurator oświaty. Zasłynęła z kontrowersyjnych wypowiedzi dotyczących Strajku Kobiet, praw mniejszości LGBT, religii czy edukacji. Tym razem skomentowała kwestię aborcji.

Jana Szostak to polsko-białoruska aktywistka, artystka intermedialna oraz reżyserka. W mediach społecznościowych zrobiło się o niej głośno w 2021 r. Kobieta w imię prześladowanych Białorusinów na konferencji prasowej krzyczała przez minutę. Wielu internautów, zamiast skoncentrować się na symbolicznym wydźwięku tego ruchu, komentowało głęboki dekolt działaczki.

Barbara Nowak i kwestia aborcji

W środę 23 sierpnia na YouTube "Onet Rano" pojawiła się Jana Szostak. Aktywistka przyznała w rozmowie, że dokonała aborcji. Stwierdziła również, że jest za tym, aby każda kobieta miała prawo do zabiegu. Powiedziała również, że aborcja powinna być możliwa do dziewiątego miesiąca ciąży. Wypowiedź odbiła się szerokim echem, bo - jak na standardy debaty publicznej w Polsce - aktywistka przedstawiła dość skrajne poglądy.

Jana Szostak: musiałam popełnić aborcję

Warto dodać, że Jana Szostak miała kandydować do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej. Barbara Nowak nie mogła więc pominąć okazji, aby na X (Twitterze) w znanym dla siebie stylu skomentować wystąpienie aktywistki.

"Jana Szostak z list PO pomawia o brak serca tych mężczyzn, którzy nie zgadzają się na mordowanie nienarodzonych dzieci, a ona ma serce, bo do 9 miesiąca ciąży chce mordować dzieci. Sama już zamordowała. Aborcja mordem rytualnym i znakiem rozpoznawczym PO?" - napisała małopolska kurator.

trwa ładowanie posta...

Trzeba przyznać, że porównanie aborcji do mordu rytualnego wymaga naprawdę dużej wyobraźni. Dodatkowo Platforma Obywatelska jest za prawem do przerywania ciąży do 12. tygodnia. Nie na miejscu jest więc sprowadzanie poglądów jednej osoby do całego ugrupowania.

Słowa aktywistki skomentowała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Polityk powiedziała, że Koalicja Obywatelska nie popiera stanowiska polsko-białoruskiej działaczki. W środę 24 sierpnia na antenie Radia Plus podkreśliła również, że z tego, co jej wiadomo, Jana Szostak nie jest już na liście kandydatek do Sejmu.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 31
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 5
  • emoji kupka - liczba głosów: 16
Hihi,zgłoś
Eucharystia kanibalizm rytualny
Odpowiedz
3Zgadzam się1Nie zgadzam się
Cuda Jarycy,zgłoś
Bojówki bialoruskie szkolone w Polsce, które miały obalić Łukaszenkę teraz zostaną użyci do prowokacji z Białorusią i wprowadzą stan wyjątkowy i odwołają wybory
Odpowiedz
6Zgadzam się0Nie zgadzam się
E-tron,zgłoś
Niech walczy za swój kraj na Białorusi.....
Odpowiedz
12Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 8