Amerykański tiktoker skosztował polskich pierogów

Amerykański turysta prawie mdlał z głodu. Pomogły mu polskie specjały

Źródło zdjęć: © Canva / Canva
Weronika Paliczka,
10.07.2024 19:30

Wiele osób twierdzi, że polska kuchnia nie ma sobie równych. Kotlety schabowe, bigos, sernik, żurek, gołąbki czy rolada niejednokrotnie ratowały humor i samopoczucie głodnym osobom. Teraz o mocy polskich potraw przekonał się amerykański turysta.

Włosi znani są ze swoich makaronów i pizz, Grecy wychwalają mousakę, Czesi na potęgę zjadają knedliki. Każdy kraj na świecie ma w swojej kuchni coś, co ciekawi turystów. Może to być owoc, jak w przypadku duriana, ale też potrawa czy napój. Nie od dzisiaj wiadomo, że sfera kulinarna jest istotnym elementem budowania tożsamości kulturowej. Przepisy przekazywane z pokolenia na pokolenie pozwalają na podtrzymanie tradycji i zbliżenie poprzez wspólne gotowanie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Uciekł z nieistniejącego kraju. Teraz jest fanem Polski! "Rosja to inny świat" [Roman FanPolszy]

Amerykanin przetestował polskie pierogi

Amerykański tiktoker Gabe Escobar zwiedza cały świat. Influencer ma na swoim koncie zarówno kraje europejskie, jak i te znacznie od Europy oddalone, np. Australię. Tiktoker w filmach podkreśla, że zwiedza świat, żeby móc kiedyś opowiadać wnukom o poznanych na drodze ludziach i swoich przygodach. Jedna z nich przywiodła go do dawnej stolicy Polski, Krakowa.

Na początku krótkiego filmiku Gabe Escobar informuje, że jedyną polską potrawą, o której słyszał, są pierogi. Dodatkowo influencer zdradził, że jest na granicy omdlenia z głodu. Jak każdy zaprawiony turysta tiktoker wpisał hasło "pierogi" w Google Maps, co zaowocowało poleceniem restauracji "Pierogarnia Krakowiacy". Influencera przekonało kolorowe logo lokalu.

Pierogi z wieprzowiną na lepszy dzień

Po chwili zastanowienia Gabe Escobar zamówił brzoskwiniową lemoniadę oraz pierogi z wieprzowiną, kapustą i cebulą. Na stół influencera wjechało osiem pierogów okraszonych smażoną cebulką i szczypiorkiem. Tiktoker był wyraźnie zaskoczony miękkością ciasta pierogowego. Ostatecznie jednak pierogi szybko znalazły swoje miejsce w żołądku Escobara, który zachwycony stwierdził, że jest to przykład domowego jedzenia, które zapełnia brzuch i dostarcza pozytywnych emocji. Na koniec tiktoker dodał, że chciałby spróbować pierogów zrobionych przez czyjąś babcię, ponieważ na pewno byłyby fantastyczne.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0