Antoni Macierewicz straszy

Absurdalne słowa Macierewicza. Straszy konfliktem

Źródło zdjęć: © Wikipedia - Antoni Macierewicz / Wikipedia
Natalia Witulska,
30.10.2023 12:45

Antoni Macierewicz słynie z kontrowersyjnych i dziwnych wypowiedzi. Tym razem czołowy polityk Prawa i Sprawiedliwości ogłosił, co się stanie, jeśli Zjednoczona Prawica odejdzie od władzy.

W weekend od 20 do 22 października miał miejsce Zjazd Klubów "Gazety Polskiej". Swoje przemówienia mieli Jarosław Kaczyński, Marlena Maląg oraz Tomasz Sakiewicz. Największe emocje wywołał jednak Antoni Macierewicz, który podczas wystąpienia stwierdził, że grozi nam III wojna światowa, a Szymon Hołownia to rosyjski agent.

Absurdalne słowa Antoniego Macierewicza

Antoni Macierewicz słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi. Wielokrotnie powtarzał, że w Smoleńsku doszło do zamachu. 15 września 2022 r. a mównicy Sejmu mówił, że do "zbrodni" nie doszłoby gdyby nie współpraca Tuska, Sikorskiego i Klicha z Putinem. Nieraz chwalił Krystynę Pawłowicz za obraźliwe komentarze w kierunku polityków opozycji bądź osób głosujących na lewicę. Podczas Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej" przeszedł jednak samego siebie. Macierewicz stwierdził, że jeśli PiS odda władzę, grozi nam III wojna światowa.

- W tej materii Stany Zjednoczone są w pełni świadome, że jeżeli upadnie rząd Prawa i Sprawiedliwości, to będzie zagrożenie, iż dojdzie do wojny światowej, bo Rosja zaatakuje Polskę po zdobyciu Ukrainy. Biden powiedział jasno: wtedy armia amerykańska będzie musiała bezpośrednio wziąć udział w tej wojnie, a to oznacza możliwość III wojny światowej - powiedział do zebranych na zjeździe Antoni Macierewicz.

trwa ładowanie posta...

Jak czytamy na natemat.pl, wiceprezes PiS kreślił ponadto katastroficzną wizję stanu mentalnego polskiego społeczeństwa, które zagłosowało tak, a nie inaczej w wyborach.

- Kłamstwo i aberracja sprawiły, że ogromna część społeczeństwa nie wiedziała, jak wygląda sytuacja. Wiedziała tylko, że nie mogą głosować na Platformę Obywatelską i nie zagłosowali na Platformę Obywatelską. Ale już jakaś Trzecia Droga, PSL, nie PSL, to już było dla ludzi otwarte - stwierdził Macierewicz.

trwa ładowanie posta...

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

Antoni Macierewicz przekonywał również, że Trzecia Droga, a osobiście Szymon Hołownia, bez wątpienia mają związki z rosyjską agenturą. Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości jest przekonany, że były prowadzący "Mam talent" chce odebrać Polsce wszystko to, co zdobyła Zjednoczona Prawica.

- Pan Hołownia jest człowiekiem bardzo sprawnym medialnie, pracował długo w TVN, ktoś go oglądał i powiedział: "o, ten człowiek będzie dla nas najskuteczniejszy. Będzie dla nas najlepiej działał na szkodę Polski. Weźmiemy go, damy mu największe szanse, żeby rozstrzygał o tym, jaka będzie Polska". Tak właśnie jest. On chce rozstrzygać, jaka będzie Polska przy pomocy agentury rosyjskiej. To jest nieprawdopodobne. Ale tak naprawdę jest - powiedział Antoni Macierewicz.

Źródło: natemat.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 10
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 4