Justyna Wydrzyńska wyrok

Justyna Wydrzyńska usłyszała wyrok. To historyczny proces

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,14.03.2023 16:09

We wtorek 14 marca Sąd Okręgowy Warszawa-Praga wydał wyrok w sprawie aktywistki Justyny Wydrzyńskiej z Aborcyjnego Dream Teamu. Sąd orzekł, że działaczka jest winna pomocy drugiej kobiecie w aborcji. Skazano ją na osiem miesięcy ograniczenia wolności przez wykonywanie nieodpłatnej pracy przez 30 godzin miesięcznie.

Justyna Wydrzyńska jest działaczką Aborcyjnego Dream Teamu. To organizacja, która pomaga w przerywaniu ciąży. Problemy Wydrzyńskiej zaczęły się na przełomie lutego i marca 2020 r. Wówczas z Aborcyjnym Dream Teamem skontaktowała się Anna. Znajdująca się w 12. tygodniu ciąży kobieta chciała dokonać aborcji.

Mąż Anny miał utrudniać jej wyjazd do kliniki za granicą. Wydrzyńska odstąpiła kobiecie własne tabletki poronne. Partner Anny dowiedział się jednak o wszystkim i powiadomił policję. Wydrzyńska została oskarżona o pomoc w aborcji i posiadanie leków bez zezwolenia w celu wprowadzenia ich do obrotu. Groziły jej trzy lata pozbawienia wolności.

Justyna Wydrzyńska usłyszała wyrok

Jak informuje "Wyborcza", we wtorek 14 marca w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga odbyła się już szósta rozprawa w procesie Wydrzyńskiej. W tym dniu sąd rozpatrzył kolejne dowody, które wniosła ultrakatolicka organizacja Ordo Iuris. Występuje w procesie jako strona społeczna, reprezentując interesy nienarodzonego płodu.

Aktywistki podały w mediach społecznościowych wyrok sądu. "Winna udzielenia pomocy Annie, przez przekazanie paczkomatem mizoprostolu, art. 152 par. 2 KK. Osiem miesięcy ograniczenia wolności przez wykonywanie nieodpłatnej pracy przez 30h/msc. Uzasadnienie wyroku będzie utajnione".

Prokuratura wnioskowała o ograniczenie wolności na 10 miesięcy (25 godzin prac społecznych w miesiącu) oraz 10 tys. zł nawiązki na rzecz funduszu pomocy penitencjarnej i koszty postępowania. Sprawa będzie miała ciąg dalszy. Aktywistki Aborcyjnego Dream Teamu zapowiadają apelację.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Wyborcza

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 9
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 4
  • emoji złość - liczba głosów: 9
  • emoji kupka - liczba głosów: 26
Agula,zgłoś
Bez mieszkania i bez pieniedzy bo co palityków i księży obchodzi jak mają zwykłe kobiety..Kaja dostaje pieniądze na to żeby wprodzać jakieś absurdalne projekty do rządu polskiego.Wszędzie w sąsiednich krajach mają aborcję do 12 tygodnia.W Czechach nawet wyż a u nas -wstyd.Jak byśmy jakąś koścoelną prowincją były.
Odpowiedz
7Zgadzam się4Nie zgadzam się
Kobieta,zgłoś
Aborcja to zabójstwo
Odpowiedz
4Zgadzam się9Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
kobieta,zgłoś
moje ciało moa decyzja. dlaczego ktoś decyduje czy urodzę, a potem zostaje sama z dzieckiem bez dachu nad głową i nikogo to już nie obchodzi co dalej.
Odpowiedz
19Zgadzam się14Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (3)
Zobacz komentarze: 7