14-latek uciekł policji samochodem

14-latek wykiwał policję. Wydała go mama

Źródło zdjęć: © Beata Zawrzel / East News
Konrad SiwikKonrad Siwik,06.02.2024 17:15

Nastoletni pirat drogowy, który z powodzeniem zwiał samochodem przed czterema radiowozami, w końcu trafił przed oblicze sprawiedliwości. Na komendę przyprowadziła go mama.

Wydarzenia, które rozegrały się w piątkową noc, 2 lutego, na ulicach Pleszewa i Dobrzycy, poruszyły lokalną społeczność. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego pleszewskiej komendy zauważyli pojazd Skoda na ul. Magazynowej w Pleszewie i postanowili przeprowadzić kontrolę. Jednak kiedy policjant zbliżył się do auta, kierowca gwałtownie ruszył i rozpoczął ucieczkę. Wówczas drogówka ruszyła na pościg, w którym wzięły udział aż cztery radiowozy.

W momencie, gdy policjant zbliżał się do pojazdu, kierowca gwałtownie ruszył i odjechał w kierunku DK nr 12

- relacjonowała asp. szt. Monika Kołaska z KPP Pleszew.

Nastolatek uciekł czterem radiowozom

Podczas dramatycznych scen na drodze kierowca nie tylko przekraczał dozwoloną prędkość, ale także lekceważył przepisy drogowe, nie respektując nawet znaków "stop". Omijając wysepki z lewej strony i wyprzedzając w niedozwolonych miejscach, narażał nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego na poważne niebezpieczeństwo.

Policjanci mimo usilnych prób nie byli w stanie zatrzymać pirata drogowego.

Następnego dnia na komendę zgłosiła się matka kierowcy, którym okazał się 14-latek. Chłopak został przesłuchany przez funkcjonariuszy w obecności matki i przyznał się do kierowania samochodem marki Skoda. Teraz sprawą zajmie się sąd dla nieletnich.

Skodą kierował 14 letni mieszkaniec gminy Pleszew. 3 lutego przed godziną 15.00 do pleszewskiej komendy stawiła się z nim jego matka. Chłopak został przesłuchany w obecności matki. Przyznał się do kierowania Skoda. Sprawa trafi do sądu dla nieletnich

- podkreśla asp. szt. Monika Kołaska z KPP Pleszew.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0