Starlinki nad Polską

Starlinki nad Polską. Kiedy oglądać kosmiczny pociąg?

Źródło zdjęć: © Canva
Natalia Witulska,
11.10.2023 14:15

W środę 11 października nad Polską będzie można obejrzeć satelity telekomunikacyjne. Starlinki należą do firmy SpaceX, prowadzonej przez Elona Muska.

Już w środę 11 października późnym wieczorem możliwe będzie obejrzenie Starlinków na niebie. Warto patrzeć w górę, gdyż satelity kosmiczne poruszają się bardzo blisko siebie i tworzą tzw. kosmiczny pociąg.

Starlinki rozświetlą polskie niebo

Satelity kosmiczne firmy SpaceX poruszają się po określonej orbicie. Oznacza to, że regularnie przelatują również nad Polską. Jeśli pogoda dopisze, a na niebie nie będzie chmur, możliwe będzie obejrzenie Starlinków już dzisiaj zaraz po godz. 20. Przez to, że satelity znajdują się bardzo blisko siebie, nikt nie powinien mieć problemu z ich lokalizacją.

Przelot Starlinków widoczny będzie ok. 20:10. Jak czytamy na geekweek.interia.pl, Wypatrywać ich należy po zachodniej stronie nieba w postaci jasnej linii poruszającej się między gwiazdami. Kosmiczne satelity mają lekko niebieski blask, dlatego łatwo je zauważyć.

W środę 11.10 Starlinki o 20:13 - mapy nieba

Starlinki już od paru dni znajdują się nad Polską, jednak dzisiaj będą najlepiej widoczne. Wszystko przez to, że znajdują się bardzo blisko siebie. Jak czytamy na geekweek.interia.pl, z relacji świadków poniedziałkowego przelotu satelitów wynika, że kosmiczny pociąg jest na tyle jasny, że widać go nawet między lekkimi chmurami.

trwa ładowanie posta...

Jeśli jesteście ciekawi, jak prezentują się kosmiczne satelity Elona Muska, już dzisiaj wieczorem wyjdźcie na balkon. Starlinki powinny być widoczne bez żadnego problemu.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0