trendy
Streamy Awards 2023. Nagrody dla najlepszych twórców mediów społecznościowych
Koty kochają anteny Starlink Elona Muska

Anteny Starlink mają nietypową funkcję - przyciągają KOTY

Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,04.01.2022 12:40

Elon Musk chciał, aby system satelit Starlik dostarczał internet z kosmosu w każdy zakątek Ziemi. Miliarder i jego zespół inżynierów nie przewidzieli, że wynalazek spodoba się nie tylko ludziom, ale i kotom.

Koty są najważniejszym elementem tego newsa, ale zanim do nich przejdziemy, wyjaśnijmy, czym dokładnie jest Starlink - dla osób, które czytają tę nazwę po raz pierwszy. Jest to projekt firmy SpaceX (należącej do Elona Muska), którego celem jest zapewnić dostęp do internetu niemal na całym świecie.

System ma składać się z ok. 12 tys. satelitów umieszczonych na niskiej orbicie okołoziemskiej. Satelity wysyłają sygnał, który na Ziemi można odbierać za pomocą anten. Usługę "kosmicznego internetu" można już testować w Polsce, jednak ze względu na wysokie ceny Starlink jest w naszym kraju raczej ciekawostką. Co innego w Kanadzie i USA, gdzie ze Starlinków korzysta wielu ludzi.

Starlink – panele słoneczne

Koty kochają anteny Starlink

Jeden z użytkowników Twittera Aaron Taylor opublikował intrygujące zdjęcie. Widać na nim zaśnieżone podwórko oraz antenę Starlink, na której wylegiwuje się pięć kotów. Autor fotografii zwraca uwagę, że mali goście źle wpływają na odbiór kosmicznego internetu. "Zakłócają streaming filmów. Nie wyłączają zupełnie internetu, ale spowalniają działanie sieci".

Koty uwielbiają anteny Starlink
Koty uwielbiają anteny Starlink (Twitter.com)

Dlaczego koty siedzą na antenie Starlink?

Tym, co przyciągnęło koty do anteny Starlink, jest funkcja Snow Melt Mode. Polega ona na tym, że antena wykrywa niskie temperatury i aktywuje podgrzewanie, aby powierzchnia przekaźnika nie zamarła. Dzięki temu lód nie zakłóca sygnału z kosmosu. Jak widać na zdjęciu - koty uznały, że ciepła powierzchnia anteny jest idealnym miejscem na leniuchowanie.

Jeden z użytkowników Twittera wrzucił inne zdjęcie, na którym widać, że nie tylko koty upodobały sobie anteny Starlink...

trwa ładowanie posta...

Źródło: Gry Online/Futurism/New York Post

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Sieć zasypują przepisy na Pumpkin Spice Latte. Jesieniary w siódmym niebie!