Maja Staśko o kulturze diet

"Proszę, nie oceniajcie ciał innych osób". Maja Staśko o kulturze diety

Źródło zdjęć: © Twitter - Maja Staśko / Canva, Twitter
Natalia Witulska,
28.04.2023 17:45

Ocenianie drugiego człowieka w internecie stało się powszechne. Ludzie czują się bezkarni i często myślą, że w mediach społecznościowych mogą napisać wszystko. Zapominają, że po drugiej stronie ekranu siedzi osoba, która przeżywa każdą opinię.

Maja Staśko 27 kwietnia dodała zdjęcie na Instagrama. W opisie tłumaczyła, dlaczego przez jakiś czasu nie publikowała w mediach społecznościowych. Opisała, nad czym aktualnie pracuje i przypomniała obserwatorom, w jakie miejsca mają się zgłaszać, gdy potrzebują pomocy.

Był to typowy wpis Mai Staśko. Nic nadzwyczajnego. Ładne zdjęcia a na nich szczęśliwa i spełniona kobieta. Użytkownicy Instagrama postanowili jednak wyrazić opinie na temat wyglądu lewicowej dziennikarki.

"Kultura diety wyżarła niektórym mózg"

Chwilę po udostępnieniu przez aktywistkę zdjęcia ludzie zaczęli zostawiać komentarze... Należy pamiętać, że osoba, która mierzy się z zaburzeniami odżywiania, ma problem z samoakceptacją lub choruje, nie zwróci uwagi na pozytywne opinie. Zawsze skieruje wzrok na te obraźliwe. Właśnie dlatego Maja pokazała niektóre z nich na Instastory, apelując o niekomentowanie ciał innych ludzi.

Maja Staśko o komentarzach dotyczących ciał innych
Maja Staśko o komentarzach dotyczących ciał innych (Maja Staśko , Instagram)

"Proszę, nie oceniajcie ciał innych osób. Nie wiecie, jaka stoi za nimi historia. I czy wasz komentarz nie doprowadzi kogoś do załamania" - napisała na Twitterze, odwołując się do Instastory.

Powiedziałaś kiedyś, że masz zaburzenia odżywiania. Czego oczekujesz?

Pod postem Mai na Twitterze rozpoczęła się dyskusja. Jeden z użytkowników zapytał działaczkę, czego tak właściwie spodziewała się po ludziach w internecie. Według niego logika jest prosta: Maja wspomniała kiedyś o zaburzeniach odżywania, więc teraz każdego dnia musi o tym czytać na Instagramie czy Twitterze. Aktywistka odpowiedziała krótko:

Ktoś ma zaburzenia, które sprawiają, że komentarz o wadze może doprowadzić do śmierci.
Ludzie: masowo piszą komentarze o wadze.

Nie no, normalna reakcja, rekreacyjne narażanie ludzi na śmierć, czego nie rozumiesz, kobieto?

- Maja Staśko

Aktywistka zwróciła uwagę, że nie wiemy, z czym mierzy się osoba, której zdjęcia komentujemy w mediach społecznościowych. Podkreśliła, że czasem jedna negatywna opinia za dużo może doprowadzić do tragedii, ponieważ ktoś nie poradzi sobie z hejtem.

Pamiętajmy, że każdy z nas jest inny. Wszyscy różnimy się wyglądem, charakterem czy upodobaniami. To sprawia, że jesteśmy dla siebie ciekawi. Lepiej skupić się na interesujących cechach u drugiego człowieka niż na tym, ile kilogramów pokazuje jego waga.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1