lifestyle
Czarny hot dog. Black Dog jest już w sklepach sieci Żabka [RECENZJA]
Siostrzeństwo Kasia Piątek

Zestaw pokrzepiających wieści dla wszystkich strajkujących

Anna RusakAnna Rusak,29.10.2020 18:46

Ostatnie dni nie należą do łatwych. Dlatego przygotowaliśmy zestaw krzepiących informacji dla wszystkich strajkujących - miejmy nadzieję, że choć trochę podniosą Was na duchu!

bGxsiDnT

Sytuacja jest trudna, napięta i pewnie jeszcze przez jakiś czas tak będzie wyglądała. Dlatego postanowiliśmy zebrać dla Was garstkę dobrych i pozytywnych wiadomości, które jakkolwiek rozjaśniają ten mroczny czas.

A, jeszcze jedno! Nie zapominajcie, by w tym czasie zatroszczyć się o siebie. Jeśli z kolei wybieracie się na strajk, zajrzyjcie do naszej Apteczki Kobiety Walczącej. Znajdziecie tam wszystkie najpotrzebniejsze informacje o tym, jak przygotować się na udział w protestach.

Świat wie

To, co dzieje się w Polsce, dociera oczywiście za granicę. Pojawiło się wiele głosów, które albo opisują bieżącą sytuację w kraju, albo okazują nam wsparcie. Poczytajcie i niech Wam się zrobi odrobinę lepiej. Nie jesteśmy w tym same/sami.

bGxsiDnV

Wypowiedziała się chociażby Miley Cyrus, która w swoim poście wyjaśniła, co dzieje się w Polsce i czego dotyczą nasze strajki.

Post Miley Cyrus
Post Miley Cyrus (Instagram)

Głos zabrała też Zara Larsson:

trwa ładowanie posta...

Same strajki odbywają się też w wielu zagranicznych miastach m.in. w Kopenhadze, Chicago, Anglii, Berlinie, Toronto, Mediolanie. Szwedki utworzyły też petycję, dzięki której Polki będą mogły dokonać w ich kraju darmowej aborcji.

bGxsiDnX

Wiele kobiet mieszkających za granicami naszego państwa także wyraziło swoje poparcie dla strajkujących. Na Instagramie Joanny Okuniewskiej możecie znaleźć np. takie zdjęcia ze strajku na Islandii.

strajk kobiet
strajk kobiet (Joanna Okuniewska , Instagram)

Z kolei Pan od Francuskiego nieustannie donosi o tym, co mówi się o nas we Francji i podrzuca zdjęcia ze strajków, które się tam odbywają.

strajk kobiet
strajk kobiet (Pan od Francuskiego , Instagram)
trwa ładowanie posta...

Wykład Oliwii Zamrzyckiej

Z pocieszających wiadomości: jedna ze studentek prawa – Oliwia Zamrzycka – w niesamowity i elokwentny sposób odniosła się do wyroku TK podczas swoich zajęć. Podziwiamy za odwagę - zajęcia prowadził prof. Jakub Stelina, który poparł wyrok TK o zmianie ustawy dotyczącej aborcji.

Studentka prawa Oliwia Zamrzycka wyraża sprzeciw do wyroku TK z dnia 22.10.2020

Muminki także postanowiły, że nie będą siedziały cicho - tak odniosły się do wpisu, który jakiś czas temu zamieściła Kaja Godek:

Kaja Godek
Kaja Godek (Facebook)

Są też inne, drobne gesty, które wydają nam się pokrzepiające.

Lukullus zapowiedział, że dochód ze sprzedaży Napoleonek od dziś do końca 2020 roku przeznaczy na Strajk Kobiet. Trzeba przyznać, że to kultowe ciastko nie mogło wyglądać lepiej niż na tym zdjęciu:

trwa ładowanie posta...

W związku ze środowym strajkiem niektóre firmy postanowiły zamknąć swoją działalność, by umożliwić kobietom udział w marszach. Podobnie zachowały się niektóre uczelnie, które wprowadziły godziny rektorskie.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
PMS to nie powód do żartów. "W skrajnych przypadkach wycinamy macicę" [WYWIAD]