Radio dało wyzwanie kobietom. O co chodzi z miesiącem bez spodni?

Radio dało wyzwanie kobietom. "31 dni bez spodni"

Źródło zdjęć: © vibez / canva
Weronika Plucińska,
25.04.2023 15:15

Już od średniowiecza maj jest miesiącem, w którym chrześcijanie czczą Maryję. Lokalna rozgłośna z Pomorza postanowiła dać wyzwanie kobietom w związku z nadchodzącym "miesiącem maryjnym". Inicjatywa budzi ogromne kontrowersje.

W starożytności maj był miesiącem poświęconym rzymskiej bogini Mai. Była ona matką przyrody i żyznej ziemi. Od czasów średniowiecznych chrześcijanie czcili Najświętszą Maryję Pannę. Chcieli w ten sposób wyrazić głęboki szacunek cnotom Maryi.

Katolickie radio dało wyzwanie kobietom

20 kwietnia 2023 r. Radio Niepokalanów ze wsi Paprotnia opublikowało na Facebooku post z związku ze zbliżającym się majem.

We wpisie zachęca kobiety do wzięcia udziału w wyzwaniu. Chodzi o to, aby przez cały maj nosić sukienki lub spódniczki.

Zadbajmy o to, by w miesiącu poświęconym Niepokalanej nasz strój był także formą czci Matki Bożej, żeby był piękny, kobiecy i godny.

- wpis na Facebooku Radia Niepokalanów

Organizatorami są Radio Niepokalanów, grupa Only4Women oraz sklep "MARIANNE spódnice & sukienki". Zapraszają wszystkie kobiety do wzięcia udziału w tym wyzwaniu.

trwa ładowanie posta...

Co na to internauci?

Użytkownicy Facebooka od razu zaczęli komentować ten pomysł. Niektóre osoby wsparły go mówiąc, że jest to bardzo dobra idea.

Znalazły się też osoby, które wyraziły negatywne zdanie na ten temat. Sugerowały, że lepszym pomysłem będzie np. miesiąc bez wulgaryzmów lub bycie dobrym i uprzejmym dla drugiego człowieka.

Możemy przeczytać takie komentarze, jak m.in. "Wspaniałe, urzekające wyzwanie...", ale też "Bądźcie lepsi dla ludzi i zwierząt. To wyzwanie będzie dla niektórych, zamiast durnego strojenia się w spódniczki".

Komentarze pod wpisem Radia Niepokalanów
Komentarze pod wpisem Radia Niepokalanów (vibez , canva, facebook)

Osobiście uważam, że takie wyzwanie jest niepotrzebne. Lepszym rozwiązaniem jest po prostu bycie miłym dla drugiego człowieka oraz zwierząt.

Sama nie chodzę w sukienkach, ponieważ wolę spodnie i wiem, że takich kobiet jest więcej. Nie można posługiwać się stereotypami, że skoro jestem kobietą to powinnam nosić sukienki i w taki sposób wielbić Maryję.

źródło: slowo.grodnensis.by, facebook.com

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0