Oliwka Brazil przerywa milczenie

Oliwka Brazil do hejterów: "Jestem gruba. No i co z tego?"

Źródło zdjęć: © Oliwka Brazil / YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,23.03.2023 14:45

Raperka Oliwka Brazil przerwała długi okres milczenia. 21-letnia artystka opublikowała vlog, w którym zwierzyła się fanom z problemów i planów na przyszłość. Kilka słów poświęciła też hejterom.

Oliwia Bartosiewicz, znana jako Oliwka Brazil, jest 21-letnią raperką, która weszła z przytupem na polską scenę muzyczną. W jej twórczości żaden temat nie jest tabu, a teksty są napakowane wulgarnymi wersami. Bardzo szybko zyskała przydomek "polskiej Cardi B". Mimo młodego wieku Oliwka ma na koncie kilka wpadek wizerunkowych, z których najsłynniejszą był konflikt z raperem Young Multim.

Artystka po długim okresie milczenia wróciła z vlogiem na YouTubie: - Siema, słodziaki, chciałam powiedzieć, że to już koniec... ciszy z mojej strony. - Tymi słowami raperka zaczęła nagranie. W filmie opowiedziała, z czym musiała się mierzyć jako młoda dziewczyna wchodząca w świat branży muzycznej.

trwa ładowanie posta...

Oliwka Brazil wraca po przerwie

- Ostatni rok był mega pracowity dla mnie. Zagrałam mnóstwo koncertów i to wszystko mnie zjadło. W pewnym momencie moje ciało poszło do przodu, a głowa została z tyłu. Nie udźwignęłam tego wszystkiego - powiedziała artystka. Oliwka potrzebowała przerwy, żeby "wszystko przemyśleć, zebrać się i wrócić z podwojoną siłą".

Oliwka wspomina, że weszła do branży muzycznej w wieku 19 lat. Nie wiedziała, na jakich zasadach funkcjonuje ten świat. Po latach przyznaje, że nie uniknęła błędów. Twierdzi jednak, że wyciągnęła z nich lekcję: - Napisałam trochę niepotrzebnych Instastories, ale jesteśmy tylko ludźmi. (...) Nie zawsze byłam fair i nie zawsze robiłam dobre rzeczy - stwierdziła raperka.

Kobieta wróciła wspomnieniami do dramy z raperem Young Multim i przyznała, że była to "odklejka" i czuje się niesamowicie głupio za słowa, które wtedy padły.

Oliwka Brazil zapowiada EP-kę "Big Mommy"

Oliwka zapowiedziała, że wszystkie nowe vlogi i piosenki będzie publikowała na swoim własnym kanale na YouTubie. W ten sposób niejako "przechodzi na swoje". Artystka do tej pory wydawała na kanale u rapera Smolastego. Zapewnia jednak, że pozostaje z kolegą z branży w dobrych stosunkach. - Bardzo się przyjaźnimy, bardzo się wspieramy i bardzo się kochamy - mówi 21-latka.

Artystka ogłosiła, że jej długo wyczekiwana EP-ka "Big Mommy" ujrzy światło dzienne 19 maja. Raperka zapowiedziała, że pod koniec tygodnia wyjdzie jej nowy singiel, który promuje nadchodzące wydawnictwo.

trwa ładowanie posta...

Oliwka Brazil do hejterów: "Jestem gruba. I co z tego?"

Oliwka opowiedziała o hejcie, który odczuwa w internecie od początku kariery: - Jestem bardzo wyzywana i bardzo obrażana pod każdym moim teledyskiem, zdjęciem czy filmem na TikToku. Niekoniecznie muzyka jest obrażana, co mój wygląd, moja waga. Ja doskonale wiem, jak wyglądam. Mam lustro w domu, oglądam się codziennie, znam swoje wady i zalety. Chciałabym, żebyście przestali pisać tak bardzo obrzydliwe komentarze - powiedziała artystka. Zaapelowała do ludzi, by oceniali jej muzykę, a nie wygląd.

To mnie krzywdzi, te komentarze mnie bolą. To bardzo, bardzo, bardzo mnie rani (...). Często zdarza się tak, że siedzę w domu i płaczę. Nie czuję szczęścia z wydawania piosenek czy z tego, że mogę stać na scenie.

- Oliwka Brazil

Oliwka Brazil choruje na Hashimoto

Artystka wyznała, że od 9. roku życia choruje na Hashimoto. To przewlekłe zapalenie tarczycy, które objawia się m.in. zmęczeniem, osłabieniem, przygnębieniem, rozdrażnieniem, bólami stawów i mięśni. W wieku 15 lat zdiagnozowano u Oliwki stany depresyjne.

- Było ze mną wtedy bardzo słabo. Nie czułam się sobą, nie czułam się córką mojej mamy. Moje humorki, moje napady lękowe czy agresji odbiły się strasznie na mnie i moich najbliższych - powiedziała artystka. Kiedy przyszła rozpoznawalność, problemy psychiczne miały pogorszyć się "o milion stopni".

- Przez ostatnie osiem miesięcy ja w ogóle nie wstawałam z łóżka, nie miałam siły napić się wody, umyć zębów. Nie wychodziłam w ogóle z domu. Chyba że jak było ciemno, żeby nikt mnie nie widział w takim stanie. Bałam się ludzi, że ktoś mnie rozpozna i będzie chciał zdjęcie, a ja źle wyglądam albo powiem coś złego - stwierdziła Oliwka.

Mam świadomość tego, że jestem gruba. I co? Nie chcę mieć dalej stanów depresyjnych, nie chcę dalej się ukrywać albo przykrywać swoje ciało, bo wiem, że zrobicie mi niekorzystne zdjęcie.

- Oliwka Brazil

Oliwka zaczęła korzystać z pomocy endokrynologa, dietetyka, trenera i terapeuty. Zapowiedziała, że będzie dodawała na kanał vlogi, aby fani mogli ją lepiej poznać. Ciekawostką może być to, że artystka przyznała, iż chciałaby zawalczyć freak fight w Fame MMA lub High League.

To już koniec...

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 3